Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НЕЙТРОННОГО ТА ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ СТРУКТУР

ВПЛИВ НЕЙТРОННОГО ТА ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ СТРУКТУР

Назва:
ВПЛИВ НЕЙТРОННОГО ТА ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ СТРУКТУР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,64 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
АНОХІН
ІГОР ЄВГЕНОВИЧ
УДК 621.315.592 : 537.222
ВПЛИВ НЕЙТРОННОГО ТА ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ СТРУКТУР
Спеціальність – 01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі теоретичної фізики Наукового центру «Інститут ядерних досліджень».
Науковий керівник – кандидат фіз.-мат. наук
Зінець Олег Сергійович
Науковий центр «Інститут ядерних досліджень»
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти – доктор фіз.-мат. наук, професор
Саченко Анатолій Васильович
Інститут фізики напівпровідників НАН України
провідний науковий співробітник;

доктор фіз.-мат. наук
Крайчинський Анатолій Миколайович
Інститут фізики НАН України
завідувач відділу.
Провідна установа – Київський університет ім. Тараса Шевченка,
радіофізичний факультет
Захист відбудеться « 21 » червня 2000 р.. о 14-30 год., на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.159.01 в Інституті фізики НАН України за адресою: 03650, м.Київ-39, проспект Науки 46.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики
НАН України.
Автореферат розіслано « 18 » травня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.159.01 Іщук В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення впливу опромінення великими дозами високоенергетичних частинок, зокрема швидкими нейтронами та протонами, на електрофізичні властивості високоомного детекторного кремнію залишається одним з найбільш популярних на сьогоднішній день напрямів досліджень в радіаційній фізиці твердого тіла. В першу чергу це пов’язано з проведенням серії нових експериментів в фізиці високих енергій, в яких використовуються кремнієві детектори в умовах великого дозового навантаження. Процесу дефектоутворення в кремнії при його опроміненні присвячено багато робіт як теоретичних, так і експериментальних, проте велике різноманіття дефектів в тому числі стабільних багатозарядних електроактивних центрів, які утворюються внаслідок опромінення, та шляхів їх утворення не дають змоги говорити про закінченість моделей розрахунків залежності впливу опромінення на електрофізичні властивості кремнію.
Дослідження радіаційних ефектів в кремнії цікаві з теоретичної точки зору для розуміння впливу радіаційного опромінення на електрофізичні властивості кремнію і перспективні з практичної точки зору насамперед для прогнозування стійкості твердотільних приладів та термінів роботи напівпровідникових детекторів в умовах великих доз опромінення. Практично важливим є урахування поряд із дифузією дрейфу в поперечному електричному полі при розгляді процесів розділення та збиранні заряду в кремнієвих стрип – детекторах, що дозволяє визначати координати попадання частинки в проміжок між двома сусідніми смужками стрип – детектора з мікронною точністю.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась у межах бюджетних тем відділу теоретичної фізики НЦ "ІЯД" НАНУ " Сильно нерівноважні і неоднорідні кристалічні системи в полях ядерного і електромагнітного опромінення" № 01.9.10033641 (1991-1995) та “Теоретичне дослідження впливу ядерного опромінення на нерівноважні та невпорядковані кристали та пошук радіаційно - чутливих ефектів в кристалах” № 0197U016410 (1996-2000).
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є побудова теорії впливу нейтронного та іонізуючого опромінення на електрофізичні властивості високоомного особливо чистого кремнію та структур на його основі.
Задачі, які розв’язуються в дисертаційній роботі:
1)
розрахунок залежності положення рівня Фермі та концентрації вільних носіїв заряду в високоомному кремнії від дози опромінення швидкими нейтронами;
1)
розрахунок дози опромінення швидкими нейтронами високоомного кремнію, коли відбувається інверсія типу провідності;
1)
розрахунок зсуву вольт – амперних характеристик кремнієвих p-i-n структур в залежності від дози опромінення швидкими нейтронами;
1)
розрахунок розподілу електричного поля в кремнієвих стрип – детекторах в залежності від дози опромінення та геометрії детектора, вивчення впливу неоднорідного розподілу електричного поля на процеси розділення та збирання зарядів з треку іонізуючої частинки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВПЛИВ НЕЙТРОННОГО ТА ІОНІЗУЮЧОГО ОПРОМІНЕННЯ НА ЕЛЕКТРОФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КРЕМНІЄВИХ СТРУКТУР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок