Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості фенотипового прояву реакції сої на фотоперіод та їх використання в селекції

Особливості фенотипового прояву реакції сої на фотоперіод та їх використання в селекції

Назва:
Особливості фенотипового прояву реакції сої на фотоперіод та їх використання в селекції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ЖМУРКО
ОКСАНА ВАСИЛІВНА
УДК: 575 : 575.12 : 635.655
Особливості фенотипового прояву реакції
сої на фотоперіод та їх використання в селекції
Спеціальність: 06.01.05 – селекція та насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії селекції і насінництва сої Інституту землеробства Української академії аграрних наук протягом 1994-1996 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор
член-кореспондент УААН,
Михайлов В’ячеслав Григорович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач лабораторії селекції сої
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Солодюк Наталія Володимирівна,
Інститут землеробства УААН,
головний науковий співробітник відділу селекції люпину
доктор біологічних наук
Січкар В’ячеслав Іванович,
Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства і сортовивчення УААН,
завідувач відділу селекції сої
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет,
м. Біла Церква
Захист відбудеться “19” червня 2002р. о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна 08162, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “ 17 ” травня 2002 року.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради
Інституту землеробства УААН
кандидат сільськогосподарських наук Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Основою ефективного використання будь-якої харчової чи кормової культури є її властивість за умови мінімальної кількості спожитого продукту найбільш повно задовольнити життєво необхідні потреби організму людини або тварини. Найповніше, серед сільськогосподарських культур, цим вимогам відповідає соя. Однак, обсяги вирощування сої в Україні ще недостатні для широкого її використання на харчові та кормові цілі (А. Бабич, А. Побережна, 2000). Однією з основних причин, що стримують розширення посівних площ сої, особливо в зоні північного Лісостепу і Полісся нашої держави є підвищена чутливість більшості її сортів до подовження тривалості фотоперіоду та знижених температур.
Актуальність теми. Недостатня кількість тепла і значна тривалість світлового дня в основних природно - кліматичних зонах України обмежують обсяги вирощування ряду сучасних продуктивних сортів сої. В зв’язку з цим, актуальним є дослідження та удосконалення методів створення вихідного матеріалу сої з низькою нормою реакції на тривалість дня, температуру та взаємодію цих факторів для підвищення ефективності селекції високоадаптивних сортів сої.
Не повною мірою досліджено реакцію вихідного матеріалу на температурні умови протягом вегетаційного періоду, а також на тривалість фотоперіоду і взаємодію цих факторів. Досить обмежені дані літератури про адаптивність сої до різних агроекологічних умов по географічних районах вирощування. Означені питання ще недостатньо вивчені в дослідах з гібридами сої, хоча такі дослідження важливі для пізнання особливостей мінливості в гібридній популяції за зміни факторів довкілля, а також встановлення можливостей підвищення ефективності доборів генотипів з високим рівнем адаптивності. Тому дослідження норм реакції вихідного матеріалу сої за важливішими господарськими ознаками до абіотичних факторів середовища є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичного плану лабораторії селекції сої Інституту землеробства УААН і виконана відповідно до НТП “Кормовиробництво” (номер державної реєстрації 0196U018406) за завданням: “Створити і передати в державне сортовипробування середньостиглий сорт сої, стійкий до основних хвороб, інтенсивного типу, з урожайністю 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Особливості фенотипового прояву реакції сої на фотоперіод та їх використання в селекції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок