Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІОЛОНЧЕЛЬНА ТВОРЧІСТЬ В.БАРВІНСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЖАНРУ В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ВІОЛОНЧЕЛЬНА ТВОРЧІСТЬ В.БАРВІНСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЖАНРУ В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ВІОЛОНЧЕЛЬНА ТВОРЧІСТЬ В.БАРВІНСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЖАНРУ В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М.В. ЛИСЕНКА
ЖУК Галина В`ячеславівна
УДК 78.27; Ж-85
ВІОЛОНЧЕЛЬНА ТВОРЧІСТЬ В.БАРВІНСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЖАНРУ В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Спеціальність 17.00.03 – Музичне мистецтво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі композиції Львівської державної музичної академії ім. М.В. Лисенка
Науковий керівник: доктор мистецтвознавства, професор
Стефанія Стефанівна Павлишин,
Львівська державна музична академія ім. М.В. Лисенка,
кафедра композиції (м.Львів)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Загайкевич Марія Петрівна
Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу мистецтвознавства (м.Київ)
кандидат педагогічних наук, доцент
Філоненко Людомир Павлович
Дрогобицький педагогічний університет
ім. І. Я. Франка, доцент кафедри
музикознавства та фортепіано (Дрогобич)
Провідна установа: Одеська державна музична академія
ім. А.В. Нежданової Міністерства культури
і туризму України,
кафедра історії музики та музичної етнографії (Одеса)
Захист відбудеться 23 грудня 2005 р. о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 по захисту дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Львівській державній музичній академії
ім. М.В.Лисенка за адресою: Львів 79005, вул. Н. Нижанківського 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської державній музичній академії ім. М.В. Лисенка за адресою: Львів, 79005, вул. Н. Нижанківського 5.
Автореферат розіслано 21 листопада 2005р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент
О.Т.Катрич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В контексті історичних та політичних змін, які відбувалися на території України в період здобуття незалежності, а згодом, Помаранчевої революції, громадська позиція стосовно творчих постатей, визначальних у формуванні нашої культури, проходить етап глобального переосмислення.
Творча постать Василя Барвінського, визначного композитора, педагога, громадського діяча, науковця, музичного критика, піаніста-виконавця та акомпаніатора є знаковою для західноукраїнського музичного мистецтва. Його життя, громадська і мистецька діяльність відобразили складну переломну епоху, а художні устремління були спрямовані на ті ділянки музичної культури, що потребували особливої уваги у становленні і розвитку. Проте, будучи за характером обдарування витонченим ліриком-романтиком, як композитор він тяжів до камерності вислову, тому однією з найістотніших галузей його творчого доробку була сфера камерно-інструментальних жанрів.
Дослідницьких робіт, присвячених проблемам творчості В.Барвінського в українському музикознавстві радянської доби є надзвичайно мало. Як вірно зазначає зокрема, Л.Філоненко, тривалий час ім’я композитора несправедливо замовчувалося, мистецький доробок вилучався з навчально-виховного процесу, а окремі твори (передусім рукописи) були знищені. Трагізм особи В.Барвінського полягає в тому, що за сфальсифікованою більшовицьким режимом справою він був репресований і 10 років (1948-1958) змушений був перебувати, як і його дружина, донька визначного вченого Івана Пулюя, у мордовських таборах. І хоча 21 березня 1964 року композитора було офіційно (посмертно) реабілітовано, його твори за невеликим винятком, практично не видавалися Див. Філоненко Л. Про “Особову справу Василя Барвінського” // Василь Барвінський і українська музична культура.Статті і матеріали.- Тернопіль,1998. – 64 с.
.
Рідкісними винятками служать окремі розділи з робіт А.Рудницького (“Про музику і музик”) та М.Боровика (“Український радянський камерно-інструментальний ансамбль” ). Першою ж була стаття С.Павлишин “Василь Олександрович Барвінський” у вип.3 “Українського музикознавства” (1968 р., С. 132-141), а відтак її монографія “Василь Барвінський” чекала своєї публікації 20 років і досі є найбільш докладною і вичерпною науковою працею про життя і творчість композитора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІОЛОНЧЕЛЬНА ТВОРЧІСТЬ В.БАРВІНСЬКОГО В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ЖАНРУ В УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ ПЕРШОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок