Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНОТИПОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕТИЧНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ ТКАНИН ЯЧМЕНЮ

ГЕНОТИПОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕТИЧНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ ТКАНИН ЯЧМЕНЮ

Назва:
ГЕНОТИПОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕТИЧНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ ТКАНИН ЯЧМЕНЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД — НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
ЛІТОВКІН Кирило Валентинович
УДК 581.143.6:575:633.16
ГЕНОТИПОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕТИЧНИХ
РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ ТКАНИН ЯЧМЕНЮ
03.00.20 — біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Ялта — 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Селекційно-генетичному інституті — Національному центрі насіннєзнавства та сортовивчення Української академії аграрних наук та Південному біотехнологічному центрі у рослинництві Української академії аграрних наук і Міністерства освіти і науки України, м. Одеса
Науковий керівник: кандидат біологічних наук
ІГНАТОВА Світлана Олександрівна,
Південний біотехнологічний центр у рослинництві УААН та
МОН, завідувач лабораторії культури тканин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
МИТРОФАНОВА Ольга Володимирівна,
Нікітський ботанічний сад — Національний науковий центр УААН,
Завідувач відділу біотехнології і вірусології рослин
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
ЄГОРОВА Наталія Олексіївна, Інститут ефіроолійних і
лікарських рослин УААН, завідувач сектора культури тканин
Провідна установа: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, відділ
генетики клітинних популяцій, м. Київ
Захист відбудеться “ 10 ” квітня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 53.369.01 при Нікітському ботанічному саді — Національному науковому центрі за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад — Національний науковий центр.
Факс: (0654) 33-53-86
E-mail: nbs1812@ukr.net
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Нікітського ботанічного саду — Національного наукового центру за адресою: 98648, Україна, Крим, м. Ялта, Нікітський ботанічний сад — Національний науковий центр.
Автореферат розісланий “ 24 ” лютого 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Садогурський С.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення технології масової відтворюваної регенерації будь-якого генотипу є гарантією ефективного використання тканинних культур ячменю в селекційному процесі. Вирішення даної проблеми в чималій мірі лімітується відсутністю чіткіх знань про взаємодію різноманітних чинників та механізмів, від яких залежить індукція проліферативних процесів у експлантах, частота і швидкість регенераційних процессів в клітинних популяціях та новоутвореннях в умовах in vitro.
У перебігу розроблення нетрадиційних методів підвищення ефективності та прискорення селекційної роботи з використанням культури in vitro стало очевидним, що, незважаючи на притаманну клітинам вищих рослин тотипотентність, клітинні культури різних генотипів або різних експлантів одного і того ж генотипу характерізуються неоднаковим морфогенетичним потенціалом. Реалізація потенцій до регенерації в таких культурах багато в чому залежить від умов культивування та епігенетичних особливостей експлантів. В той же час одноіменні, одновікові, однаково локалізовані тканини й органи у різних форм одного виду досить часто мають неоднакову регенераційну здатність, тому можливість створення стандартних умов культивування для різних генотипів є проблематичною. У зв’язку з цим поряд з оптимізацією умов культивування експлантів виникає необхідність дослідження генетичної природи регенераційних процессів.
Оскільки реалізація складних ознак, до яких відносять і здатність до регенерації, знаходиться в сполученій взаємозалежності з експресією інших кількісних ознак організму, то при їх вивченні надто важливим є з’ясування структурної системи кореляції, зумовленої генотиповими особливостями. При цьому певний інтерес становить вивчення впливу на регенераційну здатність конкретних генів, що контролюють морфологічні та фізіологічні ознаки.
Зв’язок работи з науковими програмами, темами, планами. Робота виконувалася в період з 1996 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕНОТИПОВІ ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕТИЧНИХ РЕАКЦІЙ В КУЛЬТУРІ ТКАНИН ЯЧМЕНЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок