Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ СПЕЦІАЛІСТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ІДЕЇ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ СПЕЦІАЛІСТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ІДЕЇ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ СПЕЦІАЛІСТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ІДЕЇ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГРИШАК СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 378.937+378.126+152.21
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ СПЕЦІАЛІСТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ІДЕЇ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.05 – соціальна педагогіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук,
професор Харченко Сергій Якович,
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка, проректор із науково-
педагогічної роботи, завідувач кафедри
соціальної педагогіки та соціальної роботи.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Рижанова Алла Олександрівна,
Харківська державна академія культури,
проректор з педагогічної та виховної роботи;
кандидат педагогічних наук
Цимбал Ірина Іванівна,
Головне управління освіти і науки Луганської
облдержадміністрації, начальник.
Захист відбудеться 13 червня 2007 року о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 11 травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Перехід України до ринко-вої економіки, який супроводжувався реальним зниженням соціального статусу жінок, незатребуваністю їх освітнього, професійного потенціалу, стимулював зародження та розвиток міждисциплінарних досліджень, що для аналізу політичних, соціальних і культурних процесів використову-ють гендерний підхід. В основу наукової розробки гендерної теорії покладено ідею гендерної рівності, яка, з одного боку, не заперечує існу-вання біологічних і психологічних відмінностей між жінками та чоловіка-ми, але, з іншого, підкреслює важливість соціокультурної оцінки та інтер-претації цих відмінностей і побудови на їх основі такої владної системи, яка спроможна забезпечити чоловіків і жінок рівними правами та рівними можливостями для їх реалізації.
Важливим напрямком гендерних досліджень є науково-методичне забезпечення гендерної освіти, під якою розуміється процес надбання систематизованих наукових знань у галузі стратегії та тактики гендерної рівності, а також умінь і навичок їх застосування на практиці. Сьогодні в системі вищої освіти починають створюватися наукові школи, що розробляють навчальні курси з гендерної тематики та сприяють їх впровадженню до таких навчальних дисциплін, як соціологія, політоло-гія, психологія, лінгвістика тощо (Т.Говорун, Н.Лавріненко, В.Суковата, Г.Сілласте, І.Кльоцина та ін.). Однак процес інституціоналізації гендерної освіти у вищій педагогічній школі знаходиться на початковій стадії. Гендерна тематика повільно інтегрується в навчальні плани педагогічних спеціальностей та підготовку фахівців з соціальної роботи. Дослідження в царині гендерної педагогіки є тільки початком наукового пошуку в цьому напрямку. Це дослідження І.Іванової, О.Кікінежді, В.Кравця, О.Луценко, О.Цокур, Л.Штильової; дисертаційні дослідження, що присвячені проблемі формування ідентичності як однієї з ключових у гендерній теорії й як однієї із завдань гендерної освіти (І.Кирилова, В.Романова, М.Толстих); роботи, в яких досліджуються проблеми гендерної соціалізації (С.Бем, М.Гасюк, П.Горностай, І.Каширська, І.Костикова, Л.Харченко та ін.); роботи щодо вивчення природи гендерних стереотипів і гендерних ролей як механизмів, що сприяють відтворенню гендерної стратифікації суспільства (В.Агєєв, Ю.Альошина, І.Кльоцина, С.Оксамитна, М.Церетелі та ін.).
Практичний характер соціальної роботи обумовлює її значущість для здійснення принципів гендерної рівності в процесі реалізації професійної діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ СПЕЦІАЛІСТІВ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ІДЕЇ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ В ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок