Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК БІЗНЕС-ОСВІТИ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

РОЗВИТОК БІЗНЕС-ОСВІТИ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
РОЗВИТОК БІЗНЕС-ОСВІТИ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,80 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ОПАЦЬКА СОФІЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК:378:339:658
РОЗВИТОК БІЗНЕС-ОСВІТИ В УКРАЇНІ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.09.01 – демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
ДИСЕРТАЦІЇ НА ЗДОБУТТЯ НАУКОВОГО СТУПЕНЯ
КАНДИДАТА ЕКОНОМІЧНИХ НАУК
ЛЬВІВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: Доктор економічних наук, професор
Бєлєнький Петро Юхимович,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кравченко Ірина Семенівна,
Інститут підвищення кваліфікації керівних кадрів Української академії державного управління при Президентові України, заступник директора
кандидат економічних наук,
Семів Любов Казимирівна,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут економіки НАН України,
відділ економіки праці і зайнятості
населення, м.Київ
Захист відбудеться 02.07. 2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 01.06.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Досвід економічно розвинутих країн світу свідчить, що більша частка їхнього багатства та міць економік визначаються внеском високо освіченого, підприємливого та мобільного населення. Тому для забезпечення динаміки соціально-економічного розвитку цих країн інвестиціям у національні системи освіти приділяється належна увага. Новітня історія країн Центральної та Східної Європи підтверджує ту вирішальну роль, яку відіграє людський капітал у перехідний період. Ця роль особливо важлива в управлінні економікою та в підприємництві. Досвід цих країн також вказує на те, що освіта з підприємництва та менеджменту є одним з найважливіших факторів успішного завершення періоду трансформації до ринкової економіки. Додаючи впевненості людям у здатності творити та змінювати світ, освіта підвищує можливості населення для досягнення своїх цілей. Відтак стає важливим, щоб Україна зосередила свою увагу на освіті з менеджменту та підприємництва, оскільки вона сприяє стабільному, ефективному економічному зростанню і зміцненню конкурентоспроможності на міжнародних ринках.
Питанням розвитку бізнес-освіти в Україні та за кордоном приділяється увага як серед науковців так і серед громадськості. Зокрема, вивченню комплексу проблем пов'язаних із бізнес-освітою та її становленню в Україні активно сприяла наукова та науково-практична діяльність Б.Андрушківа, Д.Богині, Б.Будзана, С.Вовканича, Б.Гаврилишина, М.Долішнього, С.Злупка, М.Козоріз, К.Корсака, І.Кравченко, О.Кузьміна, В.Куценко, І.Лукінова, Є.Панченко, В.Пинзеника, С.Соколенка, О.Соскіна, Н.Ушакової. На міжнародному рівні вдосконаленню якості бізнес-освіти велику увагу приділяють Міжнародна асоціація бізнес-шкіл (AACSB), Європейська фундація розвитку менеджменту (efmd), які безпосередньо розробляють та впроваджують стандарти американських та європейських закладів бізнес-освіти; в Центральній та Східній Європі Асоціація розвитку менеджменту (CEEMAN). В Україні в даній сфері активно діють Рада міжнародних досліджень та обмінів (IREX) та Консорціум із вдосконалення менеджмент-освіти (СЕUME) фінансовані урядом США, Центр інновацій та розвитку.
Проте в українській науковій літературі питання розвитку бізнес-освіти відображені недостатньо. Трансформаційні процеси в сфері бізнес-освіти ще здійснюються без достатніх науково-теоретичних обґрунтувань, які б базувалися на результатах науково-практичних досліджень та світових досягнень у цій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК БІЗНЕС-ОСВІТИ В УКРАЇНІ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок