Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

Назва:
ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
АВНІ Х. М. АТМАН
УДК 616.12 – 009.72 – 08: 615.221.03 : 611.13/16 – 018.74
ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
КРАВЧУН Павло Григорович
Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри госпітальної терапії та клінічної фармакології.
Офіційні опоненти- доктор медичних наук, професор
ЛАТОГУЗ Іван Кіндратович
Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідуючий кафедрою внутрішніх хвороб, спортивної медицини і лікувальної фізкультури.
доктор медичних наук, професор
НІКОЛЕНКО Євген Якович
Харківська державна медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри загальної практики – сімейної медицини.
Провідна установа — Інститут кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска АМН України, м. Київ,
відділ атеросклерозу та ішемічної хвороби серця
Захист відбудеться “24”квітня 2003 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м.Харків, пр.Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м.Харків, пр.Леніна, 4).
Автореферат розісланий “21” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент ________________________ Л.І.Овчаренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Соціальна значущість ішемічної хвороби серця (ІХС) визначається її широкою поширеністю, наявністю важких ускладнень, високою інвалідизацією та летальністю серед осіб не тільки похилого, а й молодого віку. Недостатнє знання причин та механізмів розвитку ІХС, як і труднощі її патогенетичного лікування, обумовлюють необхідність подальшої наукової розробки даної проблеми.
Розвиток ІХС супроводжується виникненням комплексу функціональних, морфологічних порушень та змін обміну речовин, що є в багатьох випадках результатом адаптаційних реакцій, які направлені в умовах послаблення перфузії міокарду та насосної функції серця на підтримку хвилинного об’єму крові, адекватного потребам організму в нових умовах його кровозабезпечення.
Відкриття, за останні роки ролі ендотеліального моношару судин в регуляції судинного тонусу, місцевих процесів гемостазу, проліферації, міграції клітин крові у стінку судин, потребує не тільки оцінки його вкладу та уточнити місце в загальній системі нейро-гуморальної регуляції, але й з нових позицій переглянути стан і роль функції ендотелію як в нормі, так і при патології, зокрема, при стабільній та нестабільній стенокардії (П.М.Ванхутте, В.И.Подзолков, А.E.Удовиченко.,1996 ;T.F.Luscher, M.Barton., 1997; Т.G.Anderson, R.W.Overhiser, H.Haber et al., 1998).
Актуальність теми. На сьогодні сформоване уявлення про ендотеліальну дисфункцію, під якою розуміють дисбаланс між факторами - вазоконстрикторами (ендотелін-1) та вазодилататорами (ендотеліальний фактор релаксації - ЕФР). Більшість речовин, які впливають на тонус судин, викликають синтез та визволення із ендотелію оксиду азоту (NO) який називають ЕФР; він, у свою чергу, розслаблює гладку мускулатуру судин. Зниження синтезу ЕФР в клітинах ендотелію має місце при артеріальній гіпертонії, гіперхолестеринемії, палінні, цукровому діабеті, які в той же час є чинниками ризику розвитку атеросклерозу. Оскільки дисфункція ендотелію відіграє провідну роль у патогенезі та клінічних проявах атеросклерозу, її виявлення набуває особливого значення (H.Haller, 1996; D.Hasdai, R.J.Gibbons, D.R.Holmes et al., 1997; M.Mohri, K.Egashira, T.Tagawa et al., 1997).
Великий інтерес представляють дані про вплив різноманітних лікарських препаратів на функціональні характеристики ендотелію.
Підставою для застосування інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ферменту (ІАПФ) при ІХС є очікуваний позитивний вплив на функцію ендотелію внаслідок гальмування утворення ангіотензину II та запобігання руйнування NO.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕНДОТЕЛІАЛЬНА ДИСФУНКЦІЯ У ХВОРИХ НА ІШЕМІЧНУ ХВОРОБУ СЕРЦЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок