Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АБСОРБЦІЯ ДІОКСИДУ ВУГЛЕЦЮ РОЗЧИНОМ СУЛЬФІДУ БАРІЮ У ВИРОБНИЦТВІ КАРБОНАТУ БАРІЮ

АБСОРБЦІЯ ДІОКСИДУ ВУГЛЕЦЮ РОЗЧИНОМ СУЛЬФІДУ БАРІЮ У ВИРОБНИЦТВІ КАРБОНАТУ БАРІЮ

Назва:
АБСОРБЦІЯ ДІОКСИДУ ВУГЛЕЦЮ РОЗЧИНОМ СУЛЬФІДУ БАРІЮ У ВИРОБНИЦТВІ КАРБОНАТУ БАРІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Байбулатов Салават Ісхакович
УДК 66. 021. 3
АБСОРБЦІЯ ДІОКСИДУ ВУГЛЕЦЮ РОЗЧИНОМ СУЛЬФІДУ БАРІЮ У ВИРОБНИЦТВІ КАРБОНАТУ БАРІЮ
Спеціальність 05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Стерлітамацькому відкритому акціонерному товаристві “Сода”, Російська Федерація.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Цейтлін Мусій Абрамович
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри хімічної техніки та промислової екології
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фокін Віталій Сергійович
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, м. Харків, професор кафедри теплотехніки;
доктор технічних наук, професор
Юшко Віталій Ларионович
Український державний хіміко-технологічний університет м. Дніпропетровськ, завідувач кафедри обладнання хімічних виробництв.
Провідна установа: Сумський державний університет,
Міністерство освіти і науки України, м. Суми.
Захист відбудеться: “_24 ”__квітня__ 2003 р. в _1400_ на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” (61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “_19_”_березня_ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В. К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виробництво солей барію займає значне місце у структурі хімічної промисловості України і країн СНД. Одним з основних продуктів цього виробництва є вуглекислий барій, що знаходить застосування у виробництві скла спеціальних сортів і є сировиною для одержання багатьох інших солей барію.
Наразі на заводах країн СНД вуглекислий барій виробляють наступним чином. Баритовий концентрат обпалюють у присутності вуглецю. При цьому утворюється сульфід барію, який вилуджують і обробляють хлористоводневою кислотою. Хлорид барію, що утворився, осаджують карбонатом натрію. Перевагою цієї технології є висока чистота отриманого продукту, недоліками – використання в якості сировини коштовних хімікатів, громіздке апаратурне оформлення і, як наслідок, висока собівартість продукту.
Перехід до ринкових умов господарювання призвів до необхідності розширення номенклатури барієвих солей і істотного зниження їх собівартості. Рішення цих задач обумовило потребу у новій апаратурі безперервної абсорбції діоксиду вуглецю (карбонізації) для одержання карбонату барію шляхом безпосередньої карбонізації розчину сульфіду барію. У СНД апаратури для реалізації такого процесу дотепер не виробляється і відомості для її розрахунку в літературі відсутні.
Зважаючи на це, актуальними та своєчасними є дослідження процесу масообміну під час абсорбції СО2 розчином BaS, які б дозволили розробити обладнання виробництва карбонату барію безперервним способом шляхом прямої карбонізації розчину сульфіду барію.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках науково-технічної програми по раціональному використанню природних ресурсів, що затверджена Постановою № 71 від 5.03.94 р. Кабінету Міністрів республіки Башкортостан “Про невідкладні заходи і основні напрямки природоохоронних робіт в Республіці Башкортостан ”, а також науково-технічної програми 01.003 “Основні напрямки розвитку виробництва кальцинованої соди до 2010 р., п.15,” затвердженої Державним комітетом з науки і техніки (Постанова № 555 від 30.10.85 р.)”
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є одержання наукових даних для проектування апаратури процесу одержання карбонату барію шляхом абсорбції діоксиду вуглецю розчином сульфіду барію.
Відповідно до цієї мети сформульовані і вирішені такі задачі:
-
вивчена і проаналізована література по абсорбції діоксиду вуглецю лужними розчинами;
-
досліджені особливості масопередачі у процесі абсорбції діоксиду вуглецю розчинами сульфіду і гідросульфіду барію, та вплив на неї десорбції сірководню;
-
виконано порівняння контактних пристроїв для реалізації процесу;
-
розроблена математична модель апарата для карбонізації та метод розрахунку рушійної сили сорбції сірководню, що протікає паралельно з карбонізацією сульфіду барію;
-
в умовах пілотної установки перевірені результати лабораторних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АБСОРБЦІЯ ДІОКСИДУ ВУГЛЕЦЮ РОЗЧИНОМ СУЛЬФІДУ БАРІЮ У ВИРОБНИЦТВІ КАРБОНАТУ БАРІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок