Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СФЕРІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ (на прикладі медичних послуг закладів охорони здоров’я)

ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СФЕРІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ (на прикладі медичних послуг закладів охорони здоров’я)

Назва:
ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СФЕРІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ (на прикладі медичних послуг закладів охорони здоров’я)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,68 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Семенченко Галина Володимирiвна
УДК 330.111.4
ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СФЕРІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ
(на прикладі медичних послуг закладів охорони здоров’я)
Спеціальність 08.02.02 - економіка та управління
науково-технічним прогресом
Автореферат
 
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет “Харківський
політехнічний інститут”, завідувач кафедри
організації виробництва та управління персоналом.
Офiцiйнi опоненти: доктор економічних наук, професор
Балацький Олег Федорович,
Сумський державний університет,
професор кафедри управління;
кандидат економічних наук, професор
Соколова Людмила Василівна,
Харківський державний технічний університет
радіоелектроніки, професор кафедри економіки
і менеджменту.
Провідна установа – Харківський державний економічний університет,
кафедра економіки, приватизації і права,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 28 травня 2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бiблiотецi Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий 25 квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Активізація інноваційних процесів є найбільш дієвим механізмом соціально-економічних перетворень у виробництві та соціальній сфері. Науково-технічний розвиток виробництва у поєднанні з соціально-економічними реформами – це єдино можливий шлях, що приведе до сталого зростання економічного потенціалу України. Сучасна соціально-економічна і демографічна ситуація, подальше погіршення стану здоров’я населення ставлять перед державою такі серйозні завдання, які вже неможливо вирішувати на старих організаційно-методичних засадах. Найважливішим з питань соціального захисту населення є охорона здоров’я. Існуюча система впровадження досягнень науки і техніки в лікувально-профілактичних закладах не відповідає сьогоднішнім вимогам формування стабільних ринкових відносин.
У вітчизняній та зарубіжній літературі відображені результати багатьох досліджень, присвячених реформам у галузі охорони здоров’я країн різного рівня розвитку економіки. У першу чергу слід відзначити праці таких вчених, як Б. Абель-Смітт, Х.В. Вуорі, В.І. Євсєєв, А.Ф. Короп, В.П. Криштопа, В.Ф. Москаленко, С.В. Мрктчян, Ю.П. Спіженко, В.І. Кричагін, В. Нечаєв, В.Н. Басілій, Т.С. Бєль, М.М. Тейблюм, І.М. Шейман та ін. Однак необхідні подальші дослідження у цьому напрямку, оскільки недостатньо розробленими залишаються теоретичні та методичні аспекти інтенсифікації інноваційних процесів у галузі охорони здоров’я. Потребують удосконалення методи прогнозування розвитку ринку медичних послуг, визначення економічної ефективності діяльності закладів охорони здоров’я в умовах економічної кризи та трансформації механізму господарських відносин.
Оптимізація системи інноваційних чинників розвитку лікувально-профілактичних установ неможлива без використання досконалих методів визначення вартості та формування цін на медичні послуги. Існуюча система господарських показників не стимулює якісне медичне обслуговування та зменшення видатків. Діюча методика планування не сприяє розвитку спеціалізованої, висококваліфікованої та наукомісткої медичної допомоги. В умовах дефіциту бюджетних коштів необхідно шукати нові джерела і форми фінансування інноваційних проектів медичних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ІННОВАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В СФЕРІ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ (на прикладі медичних послуг закладів охорони здоров’я)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок