Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА РОТОРІВ З АВТОБАЛАНСИРАМИ–ДЕМПФЕРАМИ ДЛЯ ВІБРОЗАХИСТУ

ДИНАМІКА РОТОРІВ З АВТОБАЛАНСИРАМИ–ДЕМПФЕРАМИ ДЛЯ ВІБРОЗАХИСТУ

Назва:
ДИНАМІКА РОТОРІВ З АВТОБАЛАНСИРАМИ–ДЕМПФЕРАМИ ДЛЯ ВІБРОЗАХИСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,79 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
СОТНІКОВ ВАЛЕНТИН СЕМЕНОВИЧ
УДК 62-755: 621
ДИНАМІКА РОТОРІВ З АВТОБАЛАНСИРАМИ–ДЕМПФЕРАМИ
ДЛЯ ВІБРОЗАХИСТУ
Спеціальність 05.02.09 – Динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Металорізальні верстати та системи” Кіровоградського державного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент Філімоніхін Геннадій Борисович, Кіровоградський державний технічний університет, доцент кафедри деталей машин та прикладної механіки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Горошко Олег Олександрович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник кафедри теоретичної і прикладної механіки
кандидат технічних наук, доцент Балабанов Ігор Валерійович, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", доцент кафедри приладів та систем керування літальними апаратами
Провідна установа: Інститут проблем міцності НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 8 квітня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.01 при Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ-56, проспект Перемоги, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ-56, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий 6 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради_______________________________О.О.Боронко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задача віброзахисту не до кінця розв’язана для багатьох роторних систем, зокрема роторів екстракторів, сепараторів, центрифуг, шпинделів шліфувальних верстатів, швидкісних торцевих фрез та інших, чий дисбаланс змінюється під час експлуатації і на які одночасно діють збурюючі сили, викликані виконанням ротором покладених на нього технологічних функцій. Так, відомі пасивні автобалансири – кульові, маятникові і кільцеві, зрівноважують ротор на ходу, але не демпфірують поперечні кутові вібрації ротора, їх корегуючі вантажі (КВ) діють на вал чи ротор зі значними силами, вносять додатковий дисбаланс в систему під час розгону чи гальмування ротора, мають незначну балансувальну ємність та інше. Динамічний демпфер у вигляді сфери усередині ротора ефективно гасить кутові вібрації ротора, але не зрівноважує його при цьому. Тому є актуальною задача розробки нового методу віброзахисту роторів, який полягає у одночасному зрівноважуванні ротора на ходу і демпфіруванні його кутових вібрацій, теоретичне обгрунтування методу, створення на його основі автобалансирів-демпферів (АБД), теоретичне і експериментальне дослідження їх динаміки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано згідно тематичного плану науково-дослідної роботи КДТУ на 1999-2001 р.р., та державної цільової програми № 062 "Програма виробництва технологічних комплексів, машин та обладнання для агропромислового комплексу" на 1998-2005 р.р. (постанова Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. №403 та від 11 квітня 2001 р. № 350).
Мета роботи та задачі дослідження.
Обгрунтування нового методу віброзахисту роторів, використання якого дозволяє одночасно зрівноважувати ротор на ходу та гасити його кутові вібрації; встановлення принципів функціонування відповідних пристроїв (АБД), теоретичне та експериментальне дослідження їх динаміки.
Задачі дослідження:
1. Теоретично обгрунтувати новий метод віброзахисту роторів, який полягає у одночасному зрівноваженні ротора і демпфіруванні його кутових вібрацій, та визначити принципи роботи АБД.
2. Запропонувати різні принципові схеми АБД. Дослідити їх технічні характеристики – балансувальну ємність, об’єм, потрібний для розташування АБД у середині ротора, геометричні і масо-інерціальні характеристики КВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ДИНАМІКА РОТОРІВ З АВТОБАЛАНСИРАМИ–ДЕМПФЕРАМИ ДЛЯ ВІБРОЗАХИСТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок