Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРОЦЕСІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ І ВІДОСОБЛЕННЯ У ПІДЛІТКОВОМУ І РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

РОЗВИТОК ПРОЦЕСІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ І ВІДОСОБЛЕННЯ У ПІДЛІТКОВОМУ І РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

Назва:
РОЗВИТОК ПРОЦЕСІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ І ВІДОСОБЛЕННЯ У ПІДЛІТКОВОМУ І РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.Драгоманова
Клочек Лілія Валентинівна
УДК 159. 922. 73: 159. 923. 2
РОЗВИТОК ПРОЦЕСІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ І ВІДОСОБЛЕННЯ
У ПІДЛІТКОВОМУ І РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
КИЇВ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі психології Національного педагогічного університету
імені М.П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
СКРИПЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
професор кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
МОЛЯКО ВАЛЕНТИН ОЛЕКСІЙОВИЧ,
Інститут психології імені Г.С. Костюка АПН України,
завідувач лабораторії психології творчості;
кандидат психологічних наук, доцент
СЕРГЄЄНКОВА ОКСАНА ПАВЛІВНА,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри дистанційного навчання.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, відділ психології трудової і професійної підготовки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 20 ” _ квітня 2005 р. о 16 -30 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 16 ” березня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Л.В. Долинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Прогресивні зміни, які відбулися в нашому суспільстві за останні роки, суттєво вплинули на життя як соціальних спільнот, так і окремої людини. На сучасному етапі розвитку України тенденції гуманізації визначають зміст сьогодення, пронизують усі галузі, в тому числі, освітню. В основі цих змін лежать глибинні закономірності розвитку суспільства, які проявляються в життєдіяльності кожної людини. Насамперед постали проблеми зв’язку людини зі світом, характер цих взаємин і напрямки векторів їх розвитку.
Вивчення процесів ідентифікації і відособлення пов’язане з питаннями приналежності людини до тих чи інших соціальних спільнот, які прагнуть до самовизначення через відособлення серед інших членів суспільства. В той же час людина, як учасниця будь-якої групи, керується у своїх діях правилами, ідеями, принципами, що визнані в них і які безпосередньо впливають на особистість.
Найбільш інтенсивно розвиток процесів ідентифікації і відособлення відбувається у підлітковому та ранньому юнацькому віці. Саме ці періоди, а особливо рання юність, є важливими і завершальними у формуванні основних засад особистості, які підводять людину до самовизначення у всіх сферах життєдіяльності. Характер протікання процесів ідентифікації і відособлення впливає на становлення у підлітків і юнаків особистісної ідентичності, яка визначає шлях подальшого їх розвитку.
Ідентифікація і відособлення рідко виступали об’єктами дослідження у вітчизняній психології. Поняття ідентифікації було введене в науковий обіг основоположником психоаналізу З.Фрейдом. У психоаналітичних теоріях явище ідентифікації визначалося тільки як механізм розвитку особистості, ігнорувалася спроба розглядати його в соціальному контексті (М.Ейнсворт, М.Клейн, М.Малер, Г.Фрейд, Р.Шафер). Представниками необіхевіоризму поняття ідентифікації використовувалося для пояснення особливостей розвитку індивіда шляхом розширення простору ідентифікації (Д.Доллард, Дж.Гервіртц, О.Маурер, Н.Міллер). У радянській психології даній проблемі значення надавалося в контексті вирішення проблем, пов’язаних із питаннями становлення особистості. Радянська вікова психологія ідентифікацію розглядала як механізм формування самосвідомості в онтогенезі (В.С.Мухіна, Р.Л.Крічевський, Б.Ф.Поршнєв). За останні роки праці вчених України та СНГ (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРОЦЕСІВ ІДЕНТИФІКАЦІЇ І ВІДОСОБЛЕННЯ У ПІДЛІТКОВОМУ І РАННЬОМУ ЮНАЦЬКОМУ ВІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок