Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАРІАЦІЙНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В РУХОМИХ ОБМЕЖЕНИХ ОБ’ЄМАХ РІДИНИ СКЛАДНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ

ВАРІАЦІЙНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В РУХОМИХ ОБМЕЖЕНИХ ОБ’ЄМАХ РІДИНИ СКЛАДНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ

Назва:
ВАРІАЦІЙНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В РУХОМИХ ОБМЕЖЕНИХ ОБ’ЄМАХ РІДИНИ СКЛАДНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МАТЕМАТИКИ
СОЛОДУН Олександр Васильович
УДК 534.1.131.2
ВАРІАЦІЙНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЛІНІЙНИХ
ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В РУХОМИХ ОБМЕЖЕНИХ
ОБ’ЄМАХ РІДИНИ СКЛАДНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ
01.02.01 – теоретична механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті математики НАН України
Науковий керівник доктор фізико–математичних наук,
професор, академік НАН України,
ЛУКОВСЬКИЙ Іван Олександрович
Інститут математики НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор фізико–математичних наук, професор
КАЮК Яків Федорович
Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат фізико–математичних наук
ІВАЩЕНКО Борис Павлович
Міжнародний математичний центр,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
кафедра теоретичної та прикладної механіки
Захист відбудеться “ 5 листопада 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.206.02 в Інституті математики НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Терещенківська, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту математики НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Терещенківська, 3.
Автореферат розісланий 1 жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пелюх Г.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більшість важливих задач динаміки механічних систем, що містять в собі рідкі маси з границями, які змінюються у часі, призводить до необхідності розв’язування проблеми про взаємодію рідини з абсолютно твердими або пружними тілами. Літак, ракета з рідиною, космічний апарат, що має на борту запас рідкого пального, судна – танкери, залізничні цистерни та інші аналогічні об’єкти можна розглядати як тверді тіла із порожнинами, частково заповненими рідиною.
Починаючи з середини XIX століття, проблема коливання рідини в твердих та пружних тілах почала привертати увагу багатьох вчених. Фундамент для розвитку даного напрямку механіки заклали всесвітньо відомі вчені Стокс Д.Г., Гельмгольц Г.Л., Нейман К.Г., Жуковський М.Е., Ламб Г., Фарадей М. та інші. Але інженерна практика середини ХХ століття висунула ряд нових задач про рух абсолютно твердих або твердих деформовних тіл з порожнинами, частково заповненими рідиною. Значний вклад у розвиток дослідження таких задач зроблено Богорядом І.Б., Докучаєвим Л.В., Луковським І.О., Мікішевим Г.М., Моісеєвим Н.Н., Нарімановим Г.С., Охоцімським Д.Е., Рабіновичем Б.І., Румянцевим В.В., Abramson H.N., Bauer H.F., Hutton R.E., Miles J.W. та іншими.
Коливання вільної поверхні рідини можуть бути дуже небезпечними при реалізації стійких режимів руху механічної системи або її міцності. Для зменшення впливу шкідливих коливних явищ вільної поверхні рідини на практиці застосовують різного роду конструктивні пристрої. Широке розповсюдження отримали пристрої у вигляді жорстких глухих перегородок. Вони обмежують амплітуду коливання рідини в резонансному режимі, і тим самим виключають появу деяких нелінійних ефектів, які несприятливо впливають на стійкість руху системи в цілому. Вагомий вклад в дослідження впливу перегородок на коливні явища зробили Докучаєв Л.В., Мікішев Г.М., Рабінович Б.І., Луковський І.О., Троценко В.А., Abramson H.N., Bauer H.F. та інші.
Проблемі руху твердого тіла з порожнинами, частково заповненими рідиною, присвячено велику кількість робіт. Ці дослідження пов’язані з постановкою та розв’язуванням різноманітних задач, що виникають в ракетобудуванні, суднобудуванні, вагонобудуванні, будівництві різних об'єктів в сейсмічно небезпечних районах тощо. Переважна більшість робіт спрямована на дослідження механічних та фізичних явищ, що супроводжуються коливанням вільної поверхні обмеженого об'єму рідини. Особливе місце серед них займають публікації, присвячені наближеним методам розв'язування відповідних крайових задач та побудові на їх основі практично важливих математичних моделей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВАРІАЦІЙНИЙ МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ НЕЛІНІЙНИХ ДИНАМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ В РУХОМИХ ОБМЕЖЕНИХ ОБ’ЄМАХ РІДИНИ СКЛАДНОЇ КОНФІГУРАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок