Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ УЧНІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ

ТВОРЧА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ УЧНІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ

Назва:
ТВОРЧА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ УЧНІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,77 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КОМІСАРЕНКО НАТАЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 37.8 + 37.036
ТВОРЧА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ УЧНІВ У
ПОЗАКЛАСНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ
13.00.07 – теорія та методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Кузь Володимир Григорович,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, ректор
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Сметанський Микола Іванович,
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Чорна Катерина Іванівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії морально-естетичного виховання
Провідна установа: | Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Тернопіль
Захист дисертації відбудеться “ 5 ” січня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060 м. Київ, вул. М.Берлінського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060 м. Київ, вул. М.Берлінського, 9).
Автореферат розіслано “ 5 “ грудня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах розбудови незалежної української держави зростає роль освіти, яка покликана забезпечити відродження інтелектуального і духовного потенціалу нації. Національною доктриною розвитку освіти в Україні у ХХІ столітті передбачено як головне завдання школи створення належних умов для гармонійного розвитку кожної особистості, її творчої самореалізації. У розв’язанні цих завдань пріоритетне місце належить сільській школі. Саме тому Міністерством освіти та науки України нині розробляється комплексна цільова програма “Сільська школа”, основне завдання якої – створення такої моделі, яка б забезпечила ефективну самореалізацію підростаючої особистості.
Своєрідність творчої самореалізації особистості надає їй особливого значення як об’єкту наукового дослідження. У руслі вітчизняних і зарубіжних філософських, соціологічних та педагогічних концепцій протягом останнього півстоліття активно досліджуються окремі аспекти цього феномена. Так, Л.іАнтропова, Л. Коган та ін. виходячи з позиції вищих суспільних інтересів, розглядають самореалізацію особистості як мету соціальної перебудови, створення нового суспільства.
У роботах психологів К.іАбульханової-Славської, А.іПетровського представлена діалектика ідентифікації та індивідуалізації особистості як рушійних сил її самореалізації. Важливі елементи “Я-концепції” і проблеми її становлення розглянуті в дослідженнях Р. Бернса та І. Кона. У працях А.іМаслоу, К. Роджерса досліджуються проблеми управління і самоуправління процесами самореалізації, важливі умови їх оптимізації. Самореалізацію особистості як цілісний процес становлення людини на своєму життєвому шляху у свій час досліджували С. Рубінштейн і Л. Виготський. Плідно продовжили вивчення цього аспекту самоздійснення підростаючої особистості Л.іБожович, Д. Ельконін.
Вагомий внесок у розробку педагогічних умов, що сприяють зростанню внутрішніх сил особистості у різноманітних видах соціально корисної діяльності, зробили К. Ушинський, К. Вентцель, М. Пирогов, Л. Толстой, а пізніше – С. Гессен, Л. Рувинський та ін. Але запропоновані ними умови, як правило, не виходять за межі традиційної школи.
Тільки в останні десятиріччя педагогічна наука все сміливіше пов’язує проблеми самореалізації як самоздійснення вільної особистості з наданням їй можливостей реалізувати себе переважно у творчій діяльності. У працях В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ТВОРЧА САМОРЕАЛІЗАЦІЯ УЧНІВ У ПОЗАКЛАСНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок