Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВИСОТНІ ТЕРМОБАРИЧНІ ПОЛЯ ДЛЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВИСОТНІ ТЕРМОБАРИЧНІ ПОЛЯ ДЛЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВИСОТНІ ТЕРМОБАРИЧНІ ПОЛЯ ДЛЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,62 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Волошина Олена Вікторівна
УДК 551.510.52:551.509.3
ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВИСОТНІ ТЕРМОБАРИЧНІ ПОЛЯ ДЛЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ
11.00.09 метеорологія, кліматологія, агрометеорологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному
університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Єфімов Владислав Анатолійович,
Одеський державний екологічний університет,
професор кафедри теоретичної метеорології та
метеорологічних прогнозів
 
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Лоєва Інеса Дмитрівна,
Українській науково-дослідний інститут
екології моря, директор
кандидат географічних наук,
Барабаш Маргарита Борисівна,
Українській науково-дослідний гідрометеорологічний інститут,
старшій науковій співробітник
Провідна установа:
Київській державний університет
імені Тараса Шевченка, географічний
факультет, кафедра метеорології і
кліматології, м. Київ
Захист відбудеться “9” “жовтня” 2003р. о 13 30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 в Одеському державному екологічному університеті за адресою: 65016, м. Одеса-16, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського державного екологічного університету за адресою: 65016, м. Одеса-16, вул. Львівська 15, ОДЕКУ.
Автореферат розісланий “ 9 ” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лобода Н.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається необхідністю розвитку детальних прогностичних моделей регіональних прогнозів погоди для території України. Відомо, що основним джерелом інформації про температурно-вологісний і вітровий режим атмосфери є дані аерологічних спостережень. Вони використовуються як для прогнозів погоди, так і для аерокліматичних описів багаторічного режиму атмосфери, що призначені для таких споживачів, як авіація, космонавтика, екологія і т. і. Особливо варто вказати на зацікавленість у цій інформації фахівців МЧС і армії, які часто діють в ситуаціях, коли поточна інформація про погоду відсутня або має істотні пропуски.
В оперативній прогностичній практиці інтерес представляє не середній багаторічний режим атмосфери, а фактичний стан погоди і тенденція її зміни в часі, який оцінюється за картами погоди, майбутній стан за прогностичними картами полів геопотенціала (температури та ін.), отриманих чисельними методами, і застосуванням фізико-статистичного і синоптичного методів прогнозування. Для короткострокових прогнозів погоди важливо мати ретельно проаналізоване поле вихідних даних.
При побудові карт висотної баричної топографії використовується метод об'єктивного аналізу аерологічних полів. Гідрометеорологічний центр України в даний час не виконує самостійно об'єктивний аналіз результатів висотного зондування і не складає прогностичні карти висотних метеорологічних полів, а використовує розрахунки російського або європейських прогностичних центрів, для яких територія України є далекою периферією й аналіз для неї проводиться по скороченій програмі, навіть без урахування інформації всіх українських станцій.
Актуальним для регіональних прогнозів для України в даний час є можливість відновлення і розширення аерологічної інформації непрямими методами, розробка своєї схеми чотирьохмірного аналізу на основі спеціальних моделей ініціалізації даних з рідкої мережі стосовно конкретних умов аерологічних спостережень в Україні і найближчих суміжних територіях.
Аерологічну інформацію одержують у процесі дорогих спостережень і проблема її достатності та інформаційної наповненості завжди є актуальною.
Усе вищесказане і визначило необхідність детального дослідження статистичної структури висотних термобаричних полів і використання непрямих методів для одержання інформації і заповнення просторового і часового вакууму. До таких методів відносяться кореляційний і спектральний аналізи, що дозволяють об'єктивно оцінювати часову і просторову мінливість (зв’язок) метеорологічних величин на різних рівнях в атмосфері і використовувати результати для відновлення і розширення даних, необхідних для регіонального об'єктивного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗШИРЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ВИСОТНІ ТЕРМОБАРИЧНІ ПОЛЯ ДЛЯ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок