Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національно визвольні змагання в Галичині XV–XVIII ст.: Військово-історіографічний аспект

Національно визвольні змагання в Галичині XV–XVIII ст.: Військово-історіографічний аспект

Назва:
Національно визвольні змагання в Галичині XV–XVIII ст.: Військово-історіографічний аспект
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний університет “Львівська політехніка”
Сагайдачна Надія Олексіївна
УДК 930.2(477.8) “14/18”
Національно визвольні змагання
в Галичині XV–XVIII ст.:
Військово-історіографічний аспект
20.02.22. – військова історія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та політології Бережанського агротехнічного інституту Національного аграрного університету.
Науковий керівник – доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
Литвин Микола Романович,
завідувач відділу наукових та інформативних видань Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
професор Кондратюк Костянтин Костянтинович, завідувач кафедри новітньої історії України Львівського національного університету ім.Івана Франка;
кандидат історичних наук,
доцент Пришляк Володимир Васильович, доцент кафедри історії України Волинського державного університету ім.Лесі Українки
Провідна установа – Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 1 червня 2001 р. о. 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради К .052.15 у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України за адресою: 29046, м.Львів-12, вул. С.Бандери, 12, корп. , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України за адресою: 29046, м.Львів-12, вул. Професорська, 1
Автореферат розісланий 1 квітня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
К 35.052.15 Гусєв В.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми визначається необхідністю дослідження багатовікових традицій державно-соборного процесу в Україні, наукового узагальнення літопису національно-визвольного руху на Прикарпатті в XV-XVIII ст. Цій проблемі присвячена різнопланова за проблематикою, широтою висвітлених аспектів література. Однак, незважаючи на це, національно-політичне життя галицьких українців XV-XVIII ст. є недостатньо вивченим фрагментом середньовічної історії Центрально-Східної Європи.
Реконструкція загального історіографічного процесу у його регіонально-історичному вияві сприятиме підвищенню теоретичного рівня, ефективності й практичної значимості подальших історичних та археографічних узагальнень. Оскільки створення наукової концепції державотворення України сьогодні стає важливим пріоритетом досліджень, дана праця набуває наукового і суспільно-політичного значення.
Комплексне опрацювання цієї історико-регіональної проблеми лише розпочинається. Суто військово-історичний аспект висвітлений в поодиноких дослідженнях чи фрагментах узагальнюючих праць, навчальних посібниках. До того ж в історичній літературі містяться не просто неоднозначні, але й принципово діаметральні трактування визвольної боротьби прикарпатців проти етнополітичної та економічної експансії Речі Посполитої.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в межах науково-дослідної роботи з історії української державності, що проводиться суспільно-гуманітарними кафедрами Національного аграрного університету і Прикарпатського університету ім.В.Стефаника.
Об’єкт дослідження – передумови, хід і наслідки національно-визвольної боротьби західних українців у XV-XVIIІ ст. Предмет – історичні концепції, схеми і теорії з цієї проблематики.
Хронологічно робота охоплює час після занепаду Галицько-Волинської держави до кінця XVIII ст. (поділи Речі Посполитої).
Територіальні межі дослідження – західні землі України, що перебували у складі Польщі.
Методологічна основа праці – принципи історизму та об’єктивності, органічно поєднані зі загальними і спеціальними методами наукового пізнання (історіографічного аналізу та синтезу, ретроспективного). Проблемно-хронологічна побудова дозволила виділити вузлові аспекти проблеми, розглянути еволюцію її історичної концепції у зв’язку з соціокультурними умовами стану науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Національно визвольні змагання в Галичині XV–XVIII ст.: Військово-історіографічний аспект

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок