Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ФОРМ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ

ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ФОРМ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ФОРМ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,52 KB
Завантажень:
225
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
РОМАНЧУК Віктор Миколайович
УДК 796:355.(477.3)
ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ФОРМ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ
24.00.02 – фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів - 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фізичної підготовки і спорту Житомирського військового інституту радіоелектроніки імені С.П. Корольова.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Бородін Юрій Андрійович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, декан факультету фізичного виховання, фізичної реабілітації і валеології.
Офіційні опоненти: доктор наук з фізичного виховання і спорту, доцент
Камаєв Олег Іванович,
Харківська державна академія фізичної культури, професор кафедри олімпійського і професійного спорту;
кандидат педагогічних наук, доцент
Петришин Юрій Володимирович,
Львівський державний університет фізичної культури, проректор зі спортивної і виховної роботи, завідувач
кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Захист відбудеться 23 травня 2007 року о 14 годин 30 хвилин під час засідання спеціалізованої вченої ради К 35.829.01 Львівського державного університет фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного університету фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 18 квітня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Військово-технічна революція кінця минулого століття значно вплинула не тільки на структуру спеціальностей збройних сил, але й на характер професійної діяльності військових фахівців. Ефективність будь-яких збройних сил залежить від якості особового складу більше, ніж від озброєння, тактики або організації. Саме в підготовку офіцерських кадрів варто вкладати кошти й зусилля для створення основ сучасної армії, яку прагне побудувати Україна.
Сутність проблемної ситуації полягає в тому, що об'єктивно з'явилася значна група військовослужбовців – фахівців операторського профілю, центр ваги професійної діяльності яких змістився на рівень психомоторних та інтелектуальних операцій (Макаров Р.Н., 1998; Бородін Ю.А., 2002-2004; Філіппов М.М., 2003; Ложкін Г.В., 2003).
Оператор змушений годинами залишатися в одній більш-менш зручній позі. Мінімальна фізична активність (гіподинамія) та низка інших чинників призводять до порушень діяльності систем організму. Аналізуючи надійність діяльності системи “людина-машина”, багато вчених дійшли висновку, що найбільш уразливою ланкою в цьому ланцюзі є саме людина. (Раєвський Р.Т., 1985; Макаров Р.Н., 1990; Ровний А.С., 2001; Корольчук М.С., 2004).
Доведено, що процес зниження професійно необхідних психофізіологічних якостей операторів починається ще під час навчання у військовому навчальному закладі на старших курсах, а після трьох років служби досягає рівня, що не забезпечує достатньої надійності спеціаліста і може призвести до значних помилок у роботі (Бородін Ю.А., 2002–2007; Сухорада Г.І., 2004; Ольховий О.М., 2005; Романчук С.В., 2006).
Учені встановили, що високі особисті якості, які характеризують морально-психологічний портрет фахівця, психофізіологічні якості, що визначають стійкість організму до стресів і матеріалізують професійні знання, навички та вміння у параметри надійності, а також динамічне здоров’я та професійне довголіття найбільш ефективно формуються за допомогою систематичних занять фізичною підготовкою і спортом (Деминский А.Ц., 1995; Матвеев Л.П., 1996; Макаров Р.Н., 1998; Круцевич Т.Ю., 2002; Петришин Ю.В., 2005).
До причин зниження позитивного впливу фізичної підготовки на результати навчання й виховання курсантів вищих військових навчальних закладів відносяться: відсутність типових програм з фізичної підготовки; низький вихідний рівень розвитку фізичних якостей у більшості кандидатів на вступ до військових інститутів; незавершеність наукового обґрунтування спеціальної спрямованості фізичної підготовки курсантів; неефективне використання часу, який відводиться на фізичну підготовку, та значний (35,6%) відсоток пропусків занять з фізичної підготовки, які проводяться після обіду (Романенко В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ФОРМ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВКИ КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ТЕХНІЧНОГО ПРОФІЛЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок