Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геометричне моделювання розв’язків рівняння Дуффінга при розробці механічних систем із проклацуванням

Геометричне моделювання розв’язків рівняння Дуффінга при розробці механічних систем із проклацуванням

Назва:
Геометричне моделювання розв’язків рівняння Дуффінга при розробці механічних систем із проклацуванням
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,05 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ТАВРІЙСЬКА ДЕРЖАВНА АГРОТЕХНІЧНА АКАДЕМІЯ
Грінченко Євген Миколайович
УДК 514.18
Геометричне моделювання розв’язків рівняння Дуффінга при розробці
механічних систем із проклацуванням
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Мелітополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Ткаченко Володимир Пилипович,
завідувач кафедри інженерної
і комп’ютерної графіки,
Харківський національний університет
радіоелектроніки (м. Харків);
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Корчинський Володимир Михайлович,
завідувач кафедри електронних
засобів телекомунікацій,
Дніпропетровський національний університет
(м. Дніпропетровськ);
кандидат технічних наук, доцент
Караєв Олександр Гнатович,
старший науковий співробітник
завідувач відділом зрошення і механізації,
інститут зрошувального садівництва
ім. М.Ф. Сидоренка УААН (м. Мелітополь);
Захист відбудеться "19" вересня 2007 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .819.02 у Таврійській державній агротехнічній академії за адресою:
72312, Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б.Хмельницького, 18.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Таврійської державної агротехнічної академії за адресою:
72312, Запорізька обл., м. Мелітополь, просп. Б.Хмельницького, 18.
Автореферат розісланий " 17 " серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.М.Мацулевич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих проблем сучасної науки й техніки, яка впливає на становлення виробничого потенціалу України, є дослідження способів захисту від вібрацій і ударів. Адже знехтування вібраціями може викликати непередбачувані навантаження в елементах конструкцій, ініціювати розвиток тріщин, що призводить до аварії. Тому суттєве значення набувають методи і засоби зменшення вібрацій шляхом створення систем віброзахисту. Відомі методи розрахунку віброзахисних систем базуються на нелінійних моделях. Світовий досвід показує, що їх подальше удосконалення можливе в результаті використання віброзахисних систем с квазінульовою жорсткістю, запропонованих П.М.Алабужевим. Він досліджував схеми пасивних віброзахисних систем з ділянками квазінульової жорсткості (ферми Мезеса з проклацуванням). Математичною моделлю віброзахисних систем з квазінульовою жорсткістю є нелінійне диференціальне рівняння, належне до класу рівнянь Дуффінга. В галузі теорії нелінійних коливань механічних систем з проклацуванням на основі розв’язання рівнянь типу Дуффінга відомі фундаментальні результати А.А.Андронова, В.С.Анищенка, А.П.Кузнецова, Ю.І Неймарка, П.С.Ланда, А.Н.Зотова, Ю.В.Міхліна, Г.В.Манучарян, Т.В.Шматко, Г.Каудерера, Н.Г.Бондаря X.Sharon, F.S.Moon, M.Cross та інших. При цьому, крім, звісно, аналітичних формул, ключовими поняттями досліджень являлись графічні образи розв’язків рівнянь - фазові траєкторії та аттрактори Дуффінга. Згадані геометричні образи можуть визначити предмет досліджень і для прикладної геометрії, оскільки геометричне моделювання складних за формою об'єктів (як результату їх профілювання за певними законами), належать до головних напрямків розвитку прикладної геометрії та інженерної графіки. Однак проведені дослідження не створили інформаційне забезпечення геометричного моделювання фазових траєкторій рівняння Дуффінга. Причини цього явища полягали у відсутності геометричних моделей і процесорів, які б дозволили пояснити формоутворення фазових портретів та їх досліджувати у реальному часі на аналітичному та графічному рівнях. З позицій прикладної геометрії ще не дослідженою виявилася задача унаочнення поведінки у часі сім’ї фазових траєкторій рівняння Дуффінга. Основною проблемою вивчення механічних коливальних систем з проклацуванням є можливість існування хаотичності при її русі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Геометричне моделювання розв’язків рівняння Дуффінга при розробці механічних систем із проклацуванням

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок