Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ АВТОМОБІЛІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ПАЛИВНОЇ БАЗИ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЕТАНОЛУ

ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ АВТОМОБІЛІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ПАЛИВНОЇ БАЗИ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЕТАНОЛУ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ АВТОМОБІЛІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ПАЛИВНОЇ БАЗИ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЕТАНОЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,16 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний транспортний університет
Устименко Віктор Сергійович
УДК 629.113
ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ АВТОМОБІЛІВ
ТА РОЗШИРЕННЯ ПАЛИВНОЇ БАЗИ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЕТАНОЛУ
Спеціальність 05.22.20 – Експлуатація та ремонт засобів транспорту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в державному підприємстві “Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут” (ДП “ДержавтотрансНДІпроект”)
Міністерства транспорту і зв’язку України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Гутаревич Юрій Феодосійович,
Національний транспортний університет,
завідуючий кафедрою “Двигуни і теплотехніка”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дикий Микола Олександрович,
Національний технічний університет України “
Київський політехнічний інститут”.
професор кафедри “Теоретична та промислова
теплотехніка”;
кандидат технічних наук, доцент
Ільченко Андрій Володимирович,
Житомирський державний
технологічний університет,
доцент кафедри “Автомобілі і механіка
технічних систем”.
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
кафедри “Трактори і автомобілі” та “
Експлуатація машин та інженерний
менеджмент”, м.Київ
Захист відбудеться 27” жовтня 2006 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, м.Київ-10, вул. Суворова,1, аудиторія 333.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м.Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий “26” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матейчик В.П.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Автомобільний транспорт відіграє значну роль в економіці України та в житті громадян. Разом з тим він є найбільшим споживачем моторних палив нафтового походження, штучним джерелом забруднення атмосферного повітря приблизно такої ж потужності, як енергетична галузь або сумарно всі інші галузі господарства, та одним з основних джерел викидів „парникових газів”.
Згідно з Законом України „Про деякі питання ввезення на митну територію України транспортних засобів” з 2006 р. введено екологічні норми Євро-2 для всіх імпортованих та нових вітчизняних легкових автомобілів, автобусів і сідельних тягачів. Дотримання жорстких екологічних вимог до колісних транспортних засобів (КТЗ) і двигунів, що запроваджено в Україні та в інших країнах-учасницях Женевської Угоди 1958 р., потребує використання моторних палив відповідної якості, без чого реалізація високих екологічних показників сучасних КТЗ неможлива.
П’ятий рік поспіль у світі загострюються проблеми, пов’язані із суттєвим подорожчанням нафти, вартість якої з 2002 р. зросла майже в 4 рази, що дає підстави вважати це проявом глобального вичерпання запасів нафти в умовах зростаючого попиту на нафтопродукти.
З урахуванням наявної в Україні сировинної бази (меляса, кукурудза, зернові) одним з основних альтернативних палив може стати біоетанол.. Однак, деякі властивості біоетанолу не дозволяють застосовувати його як повний замінник бензину без зміни конструкції та регулювань двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) і КТЗ в цілому. Тому на першому етапі буде доцільним широко запровадити сумішеві бензини, придатні для КТЗ, що перебувають в експлуатації, з добавками біоетанолу, етил-трет-бутилового ефіру (ЕТБЕ) - продукту переробки біоетанолу та інших сполук.
Заходи з розширення використання біопалив згідно з Директивою 2003/30/ЕС “Щодо сприяння використанню біологічних та інших відновлюваних палив для транспорту” слід розглядати з урахуванням жорстких екологічних вимог до КТЗ, які потребують застосування біопалив високої якості. З урахуванням цього актуальність роботи визначають проведені дослідження впливу добавок біоетанолу до бензину на екологічні, енергетичні показники та енергоефективність КТЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ЕКОЛОГІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ АВТОМОБІЛІВ ТА РОЗШИРЕННЯ ПАЛИВНОЇ БАЗИ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ БІОЕТАНОЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок