Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи Опису та розпізнавання дактилоскопічних зображень для створення інформаційно-вимірювальних систем

Методи Опису та розпізнавання дактилоскопічних зображень для створення інформаційно-вимірювальних систем

Назва:
Методи Опису та розпізнавання дактилоскопічних зображень для створення інформаційно-вимірювальних систем
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
262
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук України
Фізико-механічний інститут ім.Г.В.Карпенка
Остап Володимир Петрович
УДК  004.932.72’1
Методи Опису та розпізнавання
дактилоскопічних зображень
для створення інформаційно-вимірювальних систем
05.11.16 – Інформаційно-вимірювальні системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім.Г.В.Карпенка НАН України
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Русин Богдан Павлович,
завідувач відділу “Методи і системи обробки,
аналізу та ідентифікації зображень”
Фізико-механічного інституту ім.Г.В.Карпенка
НАН України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Поджаренко Володимир Олександрович,
завідувач кафедри метрології і промислової автоматики
Вінницького національного технічного університету
Міністерства освіти і науки України, м.Вінниця
доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Муравський Леонід Ігорович,
завідувач відділу “Оптико-електронні інформаційні
системи” Фізико-механічного інституту ім.Г.В.Карпенка
НАН України, м.Львів
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Захист відбудеться “11” грудня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.10 у Фізико-механічному інституті ім.Г.В.Карпенка НАН України: 79601, м. Львів, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім.Г.В.Карпенка НАН України за адресою: 79601, м. Львів, вул. Наукова, 5.
Автореферат розісланий “8” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Погребенник В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З розвитком обчислювальної техніки все більше уваги приділяється створенню нових методів обробки та розпізнавання зображень в інформаційно-вимірювальних системах (ІВС). Як приклад, констатуємо той факт, що ще донедавна розпізнавання відбитків пальців було прерогативою криміналістів, а сьогодні ці методи знаходять застосування в різноманітних сферах діяльності людини. З’явилися нові ІВС розпізнавання об’єктів такі, як біометричні ідентифікаційні системи (БІС), а в криміналістиці - автоматизовані дактилоскопічні ідентифікаційні системи (АДІС). На жаль, до сьогодні в Україні немає загальнонаціональної АДІС, а використовуються російські системи “Сонда” і “Папілон” або білоруська “ДАКТО-2000”. З українських систем існують: “УкрДекс” (експлуатується в Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі (ДНДЕКЦ) м.Києва), яка вичерпала свої можливості, тому роботи над її удосконаленням припинені, та “Калина” (установлена в Науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі (НДЕКЦ) м.Львова) – розробка Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України на основі результатів представленої дисертаційної роботи. Система розроблялася згідно указу Президента України №1376/2000 „Про комплексну програму профілактики злочинності на 2001-2005 роки”, „ ...Створити: ... державну автоматизовану уніфіковану пошукову систему „Калина”...”. В галузі біометричних систем ситуація ще гірша, оскільки лише одна українська фірма “ЧЕЗАР” (Чернігів) випускає одиничними екземплярами БІС криптографічного захисту інформації в електронно-обчислювальних машинах. Світовий же ринок таких систем розвивається високими темпами і пропонує різноманітні системи захисту, починаючи від дверних замків і закінчуючи захистом банківських рахунків.
Хоча й існує велика кількість публікацій, більшість із них зосереджено на методах опису та розпізнавання дактилоскопічних зображень за особистими ознаками. Такі ознаки й методи розпізнавання відображають процес порівняння відбитків, що проводиться експертами-криміналістами. На жаль, ці ознаки є суб’єктивними і не повністю описують наявну на зображенні інформацію. Як результат, системи ідентифікації не працюють із фрагментами папілярних узорів відбитків, на яких є мало особистих ознак.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Методи Опису та розпізнавання дактилоскопічних зображень для створення інформаційно-вимірювальних систем

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок