Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Протекціонізм і лібералізм у зовнішньоторговельних відносинах у процесі глобалізації економіки

Протекціонізм і лібералізм у зовнішньоторговельних відносинах у процесі глобалізації економіки

Назва:
Протекціонізм і лібералізм у зовнішньоторговельних відносинах у процесі глобалізації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,23 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Харківський НАЦІОНАЛЬНИЙ університет
ІМЕНІ в. Н. КАРАЗІНА
Довгаль Олена Андріївна
УДК 339.5(043)
Протекціонізм і лібералізм
у зовнішньоторговельних відносинах
у процесі глобалізації економіки
08.01.01. – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському гуманітарному університеті “Народна українська академія” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант
доктор економічних наук, професор Воробйов Євген Михайлович,
Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії (м. Харків)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Бураковський Ігор Валентинович, Національний університет „Києво-Могилянська академія” Міністерства освіти і науки України, професор кафедри економічної теорії (м. Київ)
доктор економічних наук, професор Плотніков Олексій Віталійович, завідувач відділу міжнародних валютно-фінансових відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України (м. Київ)
доктор економічних наук, професор Хохлов Микола Пантелеймонович, Харківський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економіки і оцінки майна підприємства (м. Харків)
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії (м. Львів)
Захист відбудеться “ 27___ ” __квітня_______2006 р. о 14-15 _год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, , ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, .
Автореферат розісланий “_27__”___березня_____ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В. М.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Починаючи з кінця минулого століття в Україні розгортаються процеси, які визначатимуть її найближче майбутнє. Вони обумовлені як внутрішніми для країни моментами, пов’язаними з економіко-правовими і суспільно-політичними змінами – лібералізацією, приватизацією, дереґулюванням, так і екзогенними детермінантами – глобалізацією політичної, економічної, інформаційної, культурної та інших сфер життєдіяльності. Природно, зовнішньоекономічна політика складається під впливом як внутрішніх, так і зовнішніх чинників. В той же час зовнішні обставини створюють середовище, в якому ефективність зовнішньоекономічної політики, що задається внутрішньою економічною ситуацією, піддається модифікації з урахуванням загальносвітових тенденцій і співвідношення сил.
Дослідження глибинних процесів глобалізації економіки є важливим для розуміння тенденцій і напрямів розвитку національних економік, створення їх власної економічної стратегії і формування адекватної політики. До таких процесів в сучасних умовах відносяться тенденція до лібералізації міжнародної торгівлі і одночасно з цим ускладнення й різноманітність форм протекціоністської зовнішньоекономічної політики держав, поява так званого неопротекціонізму в світовій економіці, що глобалізується, який все частіше використовується країнами не лише з метою реалізації зовнішньоекономічних пріоритетів, але й для вирішення економічних і соціальних проблем, що мають суто внутрішнє походження.
В цілому дилема вибору між протекціонізмом і лібералізмом традиційно посідає одне з центральних місць в теорії і практиці міжнародної торгівлі. Сучасний інтерес до цієї проблеми актуалізувався у зв’язку із здійсненням системної трансформації економіки України і необхідністю її інтеграції в систему світового господарства, що стимулювало дослідження всієї системи економічних відносин, що складаються з приводу функціонування зовнішньоекономічного сектора економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Протекціонізм і лібералізм у зовнішньоторговельних відносинах у процесі глобалізації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок