Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ СТУДЕНТСЬКОЇ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (90-ті роки ХІХ ст. – лютий 1917 р.)

НАЦІОНАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ СТУДЕНТСЬКОЇ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (90-ті роки ХІХ ст. – лютий 1917 р.)

Назва:
НАЦІОНАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ СТУДЕНТСЬКОЇ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (90-ті роки ХІХ ст. – лютий 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,19 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І.МЕЧНИКОВА
Гончарова Наталія Олександрівна
УДК 94(477):329.78“1890/1917”(043.3)
НАЦІОНАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ
СТУДЕНТСЬКОЇ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УКРАЇНІ
(90-ті роки ХІХ ст. – лютий 1917 р.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Ізмаїльського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Лебеденко Олександр Михайлович,
Ізмаїльський державний
гуманітарний університет,
ректор ІДГУ,
завідувач кафедри всесвітньої історії
 
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Волковинський Валерій Миколайович,
Інститут історії України НАН України,
провідний науковий співробітник
 
кандидат історичних наук, доцент
Самойлов Федір Олександрович,
Одеський національний університет
ім. І.І.Мечникова,
завідувач кафедри нової та новітньої історії
Провідна установа: Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
Захист відбудеться “29вересня 2006 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.08 Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65057, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий “28” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лозовський А.К.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі особливого значення набувають ті наукові дослідження, результати яких можна використати в державотворчій практиці. Взаємодія влади і різних соціальних груп завжди відносилась до актуальних проблем суспільного життя. Відтворення історії українського студентського та учнівського руху на підросійських землях кінця ХІХ – початку ХХ ст. має важливе значення. У досліджуваний період великодержавна політика царату зумовила піднесення українського національного руху в Росії. У ньому брали участь вихідці з різних соціальних верств, які діяли відповідно своїх громадянських позицій. Активною складовою частиною громадсько-політичного життя та національно-визвольної боротьби був рух студентської та учнівської молоді.
Політизація національного руху, яка мала місце наприкінці ХІХ ст., була репрезентована переважно молодим поколінням інтелігенції. Культурницька діяльність громадівців другої половини ХІХ ст. не могла задовольнити молодих ентузіастів національного руху. В “українофільському” русі виникають перші українські студентські та учнівські групи з політичними вимогами. Студентський та учнівський рух за порівняно короткий час еволюціонував від академічних вимог до руху, спрямованого на повалення царського самодержавства.
Досліджуючи студентський та учнівський рух кінця ХІХ – початку ХХ ст. в Україні, автор аналізує діяльність студентів та учнів України незалежно від їх етнічного походження. Виступи українських студентів і учнів розглядаються у зв’язку із студентським і учнівським рухом Росії. Домагаючись академічних прав, демократичних перетворень у державі студентська та учнівська молодь посилювала соціальну напругу в суспільстві, чим послаблювала позиції самодержавства.
На зламі століть студентська та учнівська молодь стала суспільною силою, з якою змушені були рахуватись уряд, політичні партії та широка громадськість. Свідома частина студентів та учнів становила значний духовний потенціал суспільства і була тим середовищем, де виникали актуальні громадсько-політичні ідеї, формувалася провідна сила майбутньої української революції. У цей період склалися нові організаційні структури, розроблялися і перевірялися на практиці різноманітні форми боротьби за права студентської та учнівської молоді. Ознайомлення з ними сприятиме відновленню забутих традицій, прогнозуванню подальшого розвитку сучасного молодіжного руху, застосуванню випробуваних часом форм і методів роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНО-ПОЛІТИЧНИЙ РУХ СТУДЕНТСЬКОЇ ТА УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ В УКРАЇНІ (90-ті роки ХІХ ст. – лютий 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок