Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ

КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ

Назва:
КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКА ДЕРЖАВНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М.В. ЛИСЕНКА
ОПАРИК ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА
УДК 78.40; О-60
КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ
МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ
Спеціальність – 17.00.03 – Музичне мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
 
Львів–2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії музики Львівської державної
музичної академії ім. М.В.Лисенка
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Катрич Ольга Тарасівна,
Львівська державна музична академія ім. М.В.Лисенка,
доцент кафедри загального та спеціалізованого фортепіано (м. Львів)
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Москаленко Віктор Григорович,
Національна музична академія України
ім. П.І.Чайковського,
професор кафедри теорії музики (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Мельник Лідія Олександрівна,
Львівська державна музична академія ім. М.В.Лисенка,
доцент кафедри композиції (м. Львів)
Провідна установа: Одеська державна музична академія ім. А.В.Нежданової,
кафедра історії музики та музичної етнографії (м. Одеса)
Захист відбудеться “25” січня 2007 року о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.869.01 у Львівській державній музичній академії ім. М.В.Лисенка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Нижанківського, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівської державної музичної академії ім. М.В.Лисенка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Нижанківського, 5.
Автореферат розіслано “14” грудня 2006 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, професор Т.М.Старух


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Динаміка життя сучасного соціуму спонукає музикантів-виконавців до пошуків активних форм творчого спілкування з широкою слухацькою аудиторією. Прогресуючий комунікативний досвід музично-виконавської практики останніх років теоретично осмислюється в сучасному музикознавстві, здебільшого фрагментарно через відсутність спроб спеціального комплексного дослідження комунікативної функції музично-виконавського мистецтва.
Це пояснюється рядом причин, головна з яких полягає у предметному розгалуженні музикознавчих досліджень комунікативних факторів виконавської творчості, що вивчаються і теорією виконавства, зорієнтованою на комунікативну ланку „виконавець – композитор”, і музичною соціологією, в центрі уваги якої перебуває відношення „виконавець – слухач”. Переміщення проблеми в площину практичного аналізу виконуваного музичного твору виявляє, що „композитороцентричний” та „слухацький” дослідницькі вектори з точки зору системного підходу відображають різні рівні наукового опису. Відтак відбувається аналітичне розщеплення цілісного виконавського феномена – озвученого твору, в якому композиторський та слухацький комунікативні чинники представлені у синкретизмі.
Теоретичне зведення до спільного знаменника різноманітного спектра комунікативних проявів музично-виконавської творчості пов’язане, передусім, з виявлянням універсальних функцій музично-виконавського мовлення в процесах художнього спілкування. Позначаючи онтологію словесного мовлення, лінгвістика об’єднує явища спілкування, тексту та висловлювання. Музична наука, зі свого боку, у працях Б.Асаф’єва, В.Васіної-Гроссман, Є.Назайкінського, К.Руч’євської неодноразово обгрунтовувала правомірність осмислення комунікативної природи музики шляхом узагальнення через вербальні мовленнєві жанри, зокрема – жанр висловлювання.
Потреба у синтезі набутих знань про окремі, специфічні сторони комунікативної природи музично-виконавського мистецтва, яка в процесах музичного спілкування виявляє себе через конкретні мовленнєві форми – висловлювання, визначає актуальність обраної теми дисертаційного дослідження, спрямованого на розкриття комунікативних механізмів музично-виконавського мовлення як чинників творчої взаємодії композиторів, виконавців та слухачів у процесах музичного спілкування.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОМУНІКАТИВНИЙ АСПЕКТ МУЗИЧНО-ВИКОНАВСЬКОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок