Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ШВИДКИЙ АНАТОЛІЙ ЛАВРЕНТІЙОВИЧ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ КОЛЕГІІСТІВ

ШВИДКИЙ АНАТОЛІЙ ЛАВРЕНТІЙОВИЧ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ КОЛЕГІІСТІВ

Назва:
ШВИДКИЙ АНАТОЛІЙ ЛАВРЕНТІЙОВИЧ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ КОЛЕГІІСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України
УДК 371.264.
ШВИДКИЙ АНАТОЛІЙ ЛАВРЕНТІЙОВИЧ
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ КОЛЕГІІСТІВ
19.00.07
Педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України та в Чернігівському колегіумі.
Науковий керівник – | доктор психологічних наук,
професор, академік-секретар АПН України Максименко Сергій Дмитрович, Інститут психології ім.Г.С.Костюка АПН України,
м. Київ
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор, член-кор. АПН України Боришевський Мирослав Йосипович, Інститут психології ім. Г.С. Костюка АПН України, завідувач лабораторією психології особистості, м. Київ;
кандидат психологічних наук, доцент, Соловієнко Валентин Олександрович, Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, доцент кафедри психології, м. Київ
Провідна організація – | Прикарпатський університет ім. Василя Стефаника МОН України, м. Івано-Франківськ |
Захист відбудеться “02”липня 2002 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України за адресою 01033, Київ, вул. Паньківська, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту психології ім. Г.С.Костюка АПН України.
Автореферат розісланий “_31_”__травня___2002 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор психологічних наук, професор Г.О.Балл
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Створення і впровадження нової філософії та концепції національної освіти і виховання передбачає необхідність визначення теоретико-методологічних принципів життєвого самовизначення випускників загальноосвітніх шкіл. Відповідно постає проблема пошуку та опрацювання цілей та цінностей оновлення змісту і форм навчання.
Життєве самовизначення особистості здійснюється протягом шкільного періоду, де освіта і виховання вважаються визначальними факторами. Зміна соціально-економічних умов, втрата звичних ціннісних орієнтирів, суперечливий вплив соціального середовища негативно позначаються на характері і спрямуванні родинного та суспільного виховання. Переважання прагматичних потреб, ділового спілкування над особистісним, невпорядкованість інформаційних потоків, суспільно-економічна руйнація, широкомасштабні маніпуляції масовою свідомістю ускладнюють процеси вибору життєвого шляху. За цих умов освітня діяльність чи не єдина, котра спроможна адекватно орієнтувати молодь у життя.
З появою нових підходів, напрямів, шкіл, гуманістичного впливу на методологію вітчизняної психології, погляд на особистість та можливості її життєвого самовизначення еволюціонував від розгляду особистості як носія окремих рис до її бачення як системи, від погляду на учня як об’єкта прищеплення знань до ствердження його як суб’єкта життєтворчості.
Проблема життєвого самовизначення особистості досліджується за такими основними напрямками: а) з’ясування сутності обрання мотивів, операціонального складу та результативності (С.Л.Рубінштейн, О.М. Леонтьєв, А.О. Вербицький, І.Ф.Неволін, Н.В.Чепелєва та ін.); б) з’ясування особливостей рефлексії власного буття впродовж життя (Г.С.Костюк, П.І.Зінченко, С.Д.Максименко, В.О.Моляко, А.О. Смирнов та ін.). Зазначена проблема розглядається і крізь призму особистісних ставленнь (В.М.М’ясищев, С.Л.Рубінштейн, І.Д.Бех), суб’єктності особистості (Б.Г.Ананьєв, В.І.Слободчиков), творчого ставлення до дійсності (В.В.Давидов, Є.В.Суботський), значущих переживань (Ф.В.Бассін, Ф.Є.Василюк, В.К.Вілюнас, Г.Д.Кошелєва та ін.). Проте, конкретна проблема життєвого самовизначення шкільної молоді залишилася майже не розробленою у сучасній педагогічній психології. Це, у свою чергу, зумовлює ті труднощі, з якими стикається практика сучасної школи, особливо школи нового типу, школи інноваційного спрямування.
Виходячи з актуальності зазначеної проблеми, недостатньої її розробленості, було обрано тему дисертаційної роботи стосовно життєвого самовизначення колегіїстів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ШВИДКИЙ АНАТОЛІЙ ЛАВРЕНТІЙОВИЧ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНА КОНЦЕПЦІЯ ЖИТТЄВОГО САМОВИЗНАЧЕННЯ КОЛЕГІІСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок