Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ: МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ

КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ: МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ

Назва:
КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ: МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
СУЛЬЖЕНКО МАРІЯ ЮРІЇВНА
УДК 616.155.194.8-053.6-08-084
КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ:
МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ
14.01.10-педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор РЕЗНІКОВА Анелія Леонідівна, Луганський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор ОДИНЕЦЬ Юрій Васильович, Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської педіатрії
доктор медичних наук, професор НАГОРНА Наталія Володимирівна, Донецький державний медичний уні-верситет МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, кафедра педіатрії № МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “ 19 ” квітня 2007 р. о 12:00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти (61176, Україна, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти (61176, Україна, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий “ 16 ” березня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Савво В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах проблема залізодефіцитної анемії (ЗДА) набула значної актуальності у зв’язку з великою поширеністю та відсутністю тенденції до зниження [Самсигіна Г.А., 2001, Майданник В.Г., 2003, Бебешко В.Г., Бруслова К.М., 2003].
За даними ВООЗ, на ЗДА страждає майже кожний п’ятий мешканець Земної кулі. За даними МОЗ України, поширеність ЗДА серед дитячого населення зросла з 14,54 ‰ у 1998 році до 40,15 ‰ у 2002 році. В Луганській області цей показник дорівнював 26,4 ‰ за даними 2002 року, що вказує на недостатній рівень виявлення цієї патології серед дітей, тим більше, що в останні роки спостерігається також зростання поширеності ЗДА у дітей підліткового віку, серед яких найбільш вразливими є дівчатка-підлітки.
Вивченню проблеми ЗДА присвячені багаточисленні праці, але вони в більшості характеризують її перебіг у вагітних жінок, немовлят [Жабченко І.А., 2001, Пясецька Н.М., 2001, Alper B.S., Kimber R., Reddy A.K., 2000], проте робіт щодо ЗДА у дівчаток пубертатного віку існує недостатньо, вивчення особливостей сидеропенічного синдрому серед дівчаток-підлітків поодинокі.
Залишається відкритим питання диференційованого підходу до призначення феротерапії у дівчаток в підлітковому віці, незважаючи на те, що існує досить великий спектр препаратів для корекції дефіциту заліза (ДЗ).
Вибір ефективної та водночас найменш обтяжливої терапії ЗДА у дівчаток-підлітків є досить складною проблемою. Це пов’язано ще і з необхідністю одночасного усунення з одного боку причини, що призвела до розвитку ДЗ, з другого – урахування полідефіцитного характеру анемії у більшості дівчаток-підлітків та визначення рівня важливих для гемопоезу мікроелементів [Фавье А., 2000].
Набуває також актуальності удосконалення питань методичного підходу до оптимізації строків та об’єму феротерапії ЗДА серед дівчаток-підлітків.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт Луганського державного медичного університету, кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти “Розробка автоматизованої програми медико-соціального моніторингу здоров’я дітей різних вікових груп, які мешкають в Донбасі” (номер держ. реєстрації 0100U001045) та НДР за держзамовленням “Створення програми профілактики та лікування патологічних станів, зумовлених сполученим дефіцитом йоду та заліза у дітей та підлітків Луганщини, із урахуванням геохімічних характеристик регіону та підвищеного антропогенного забруднення середовища” (державний реєстраційний номер № 0106U003262).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЗАЛІЗОДЕФІЦИТНИХ СТАНІВ У ДІВЧАТОК-ПІДЛІТКІВ: МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок