Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ ЧАС ТА ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ЛІРИЦІ М.ВОЛОШИНА 1900-1910 РОКІВ

ХУДОЖНІЙ ЧАС ТА ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ЛІРИЦІ М.ВОЛОШИНА 1900-1910 РОКІВ

Назва:
ХУДОЖНІЙ ЧАС ТА ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ЛІРИЦІ М.ВОЛОШИНА 1900-1910 РОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,18 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
ДЗІКОВСЬКА ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА
УДК 821. 161. 1-1. 09:801. 631. 5
ХУДОЖНІЙ ЧАС ТА ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР
У ЛІРИЦІ М.ВОЛОШИНА 1900-1910 РОКІВ
10.01.02 - російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Ізмаїльського державного педагогічного інституту, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук,професор
ЛЕБЕДЕНКО Наталія Петрівна,
завідувач кафедри зарубіжної літератури
Ізмаїльського державного педінституту.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук
МАЗЕПА Наталія Ростиславівна,
провідний науковий співробітник
Інституту літератури їм Т. Г. Шевченка НАН України.
кандидат філологічних наук, доцент
ПАХАРЕВА Тетяна Анатоліївна,
доцент кафедри російської літератури
Національного педагогічного університету
імені Михайла Драгоманова, м. Київ.
Провідна установа – Дніпропетровський державний університет,
кафедра російської літератури, Міністерство
освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться 29 травня 2001 р. о 11.30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (01001, м. Киів-1,
вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури їм. Т. Г. Шевченка НАН України.
Автореферат розісланий 24 квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГАЙНІЧЕРУ О.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Значення художньої спадщини Максиміліана Волошина у контексті всесвітньої літератури беззаперечне, як й те, що його творчість не вкладається в рамки жодного поетичного напрямку й посідає цілком осібне місце в літературі "срібного віку". Про свою осібність і приреченість на самотність писав і сам поет: "Близкий всем, всему чужой".
Художній спадщині М.Волошина присвячені численні і глибокі праці І.Т.Купріянова, В.П. Купченка, О.В.Лаврова, В.О.Мануйлова, С.М.Пінаєва та багатьох інших дослідників. Розглянуто творчий шлях, висвітлено проблематику та художню своєрідність окремих поетичних циклів, але творча спадщина М.Волошина в багатьох аспектах не є дослідженою в повній мірі, що і зумовлює актуальність обраної теми.
Аналіз літературно-критичних статей та монографій свідчить, що пізнання “життєтворчості” поета в її цілісності ще тільки починається. Актуальність нашої роботи засвідчує і той факт, що лише з кінця 1980-х років поетичні твори М. Волошина, його літературно-критичні статті, щоденники, мемуари, свідчення сучасників, які були недоступні раніше, стають предметом наукових пошуків.
Актуальність дослідження визначається і тим, що проблема художнього часу і художнього простору в ліриці М.Волошина ще не була предметом спеціального розгляду. Досягнення сучасного літературознавства, праці М.М. Бахтіна, О.Ф. Лосєва, Д.С. Лихачова, Ю.М. Лотмана, З.Г. Мінц та інших учених дають можливість зробити повніше осмислити естетику і поетику хронотопу в творчості М.Волошина 1900-1910 років.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається і необхідністю пошуку різних підходів до вивчення творчості М.Волошина як єдиного поетичного світу, основними способами і формами існування якого є художній час і художній простір. Розв’язання актуальних питань в представленій роботі здійснюється шляхом розкриття взаємозв’язків, схрещень та трансформацій художнього часу і художнього простору в поетичному світі М.Волошина.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з загальним напрямком дослідження кафедри зарубіжної літератури Ізмаїльського державного педагогічного інституту "Закономірності літературного процесу кінця XIX - початку XX століть". Тему дисертації погоджено з Науково-координаційною радою НАН України при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Основною метою дослідження є розкриття проблеми художнього часу і художнього простору як базових констант лірики М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ ЧАС ТА ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ЛІРИЦІ М.ВОЛОШИНА 1900-1910 РОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок