Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> „ПРАЗЬКА ВЕСНА” 1968 р.: СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

„ПРАЗЬКА ВЕСНА” 1968 р.: СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
„ПРАЗЬКА ВЕСНА” 1968 р.: СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський славістичний університет
Десятничук Ігор Олексійович
УДК 94 (437) ”1968”
„ПРАЗЬКА ВЕСНА” 1968 р.:
СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Рівненського державного гуманітарного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор,
Постоловський Руслан Михайлович,
Рівненський державний гуманітарний університет, ректор, завідувач кафедри всесвітньої історії
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Віднянський Степан Васильович,
завідувач відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин Інституту історії України НАН України
кандидат історичних наук, доцент,
Мотрук Світлана Миколаївна,
Київський національний університет ім.Т.Шевченка, кафедра історії слов’ян
Захист відбудеться „25” вересня 2007 року о „15” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.123.01 у Київському славістичному університеті (01025, м. Київ, пров. Рильський, 10)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського славістичного університету (03150, м. Київ, вул. А. Барбюса, 9).
Автореферат розісланий „___” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. І. І. ІльюшинЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається тим, що суперечності у взаємовідносинах держави і суспільства існували у всі часи, відтак ставали об’єктом уваги багатьох мислителів, філософів, істориків. Після завершення „холодної війни” з’явилися нові виклики, що породили цілу масу проблем, зумовлених рецидивами тоталітаризму.
У таких умовах значно зростає важливість розуміння законів розвитку громадянського суспільства, що стає необхідною передумовою запровадження досвіду, нагромадженого в цій сфері, у повсякденну практику і умовою гармонізації зусиль держави і громадських інституцій на шляху побудови такого суспільства. Активного вивчення потребують не лише сегменти „третього сектора” як такого, але й найбільш прийнятні форми його взаємодії із державою в умовах, коли ефективність розв’язання проблем і суперечностей пов’язана із фактором часу.
Відповідно, звернення до історії „Празької весни” 1968 року в контексті взаємовідносин громадськості із владою в площині „суспільство – держава” є важливим як з науково-теоретичного так і практичного погляду.
Зв’язок із науковими програмами. Тема виконана в межах наукової теми кафедри всесвітньої історії Рівненського державного гуманітарного університету „Всесвітня історія в контексті сучасної цивілізації” (протокол №4 від 11.01.2000 р.).
Хронологічні межі дослідження охоплюють другу половину 1967 р. – серпень 1969 р., що обумовлено вивченням „Празької весни” як комплексу суспільно-політичних явищ, в основі яких – фактор активізації громадськості Чехословаччини. Нижня межа обумовлена тим, що з другої половини 1967 р. в Чехословаччині спостерігалось зростання проявів суспільної активності громадян поза впливом партійно-державних структур. В той же час серпнем 1969 р. датуються останні масові протестні виступи громадян з нагоди річниці окупації країни військами Організації Варшавського Договору (ОВД).
Авторська концепція періодизації полягає у виділенні 4-х етапів суспільного руху „Празької весни”. Хронологічні межі цих етапів наступні:
- друга половина 1967 р.: загострення кризових явищ у Чехословаччині в різних сферах життя, початок активної фази зіткнення „реформаторів” і „консерваторів-ортодоксів” всередині Комуністичної партії Чехословаччини (КПЧ), перші прояви активізації громадськості;
- січень-квітень 1968 р.: перемога і розпад коаліції „реформаторів”, швидке становлення елементів громадянського суспільства та незалежної громадської думки, формування потужного демократичного руху „знизу”, перші спроби налагодження діалогу між владою та громадськістю;
- квітень-серпень 1968 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: „ПРАЗЬКА ВЕСНА” 1968 р.: СТАНОВЛЕННЯ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок