Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ І ПОТОКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТОК У НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ХВИЛЕВЕДУЧИХ СТРУКТУРАХ

ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ І ПОТОКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТОК У НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ХВИЛЕВЕДУЧИХ СТРУКТУРАХ

Назва:
ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ І ПОТОКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТОК У НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ХВИЛЕВЕДУЧИХ СТРУКТУРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ ім. О. Я. УСИКОВА
Русанов Андрій Федорович
УДК 533.922
ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ І ПОТОКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТОК У НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ХВИЛЕВЕДУЧИХ СТРУКТУРАХ
01.04.03 - радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, академік НАН України
Яковенко Володимир Мефодійович (Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, директор інституту, м. Харків).
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Прохоров Едуард Дмитрович (Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри напівпровідникової та вакуумної електроніки, м. Харків).
доктор фізико-математичних наук, професор
Просвірнін Сергій Леонідович (Радіоастрономічний інститут НАН України, завідувач відділу теоретичної радіофізики, м. Харків).
Провідна установа:
ННЦ “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, Інститут плазмової електроніки та нових методів прискорювання, відділ теоретичної плазмової електроніки та нових методів прискорювання, м. Харків.
Захист відбудеться “03” жовтня 2006 р. о 11-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .157.01 Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: 61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12.
Автореферат розісланий “23” серпня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я. Кириченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з важливих завдань сучасної радіофізики є створення джерел електромагнітного випромінювання в субміліметровому діапазоні й у короткохвильовій частині діапазону міліметрових хвиль. До розв'язання цього завдання підходять із різних сторін. З боку низьких частот проводяться дослідження, спрямовані на вдосконалення діодів Ганна, лавинопролітних діодів, а також транзисторів з метою підвищення частоти генерування. Робляться також спроби використати в субміліметровому діапазоні лазерний принцип генерування, який успішно застосовується в оптиці (наприклад, напівпровідниковий лазер).
Крім того, перспективним є підхід, який базується на взаємодії потоків заряджених часток із власними коливаннями плазми твердого тіла, зокрема плазми напівпровідників. У цьому випадку генерування може здійснюватися внаслідок перетворення кінетичної енергії потоку часток в енергію власних коливань плазми. Слід зазначити, що характерні частоти напівпровідникової плазми такі, як ленгмюровська, циклотронна частоти знаходяться у субміліметровому діапазоні.
Явище пучково-плазмової взаємодії досить різноманітне за механізмами і проявами, і представляє значний науковий інтерес не тільки, як вже відзначалося, у зв'язку з можливістю їхнього використання для посилення й генерування електромагнітних коливань міліметрового й субміліметрового діапазонів довжин хвиль. Воно також є джерелом корисної інформації про фізичні властивості середовища й становить предмет діагностики й неруйнуючого контролю плазми. Незважаючи на те, що з моменту появи перших робіт з цієї тематики пройшло більше п'ятдесяти років, інтерес до неї не слабшає дотепер, а електронні пучки знайшли широке застосування у всіляких галузях науки й техніки.
Незважаючи на велику кількість робіт, присвячених проблемі взаємодії потоків заряджених часток із плазмою, дотепер залишилися нез'ясованими деякі питання, що стосуються взаємодії просторово розділених електронного потоку й напівпровідникової плазми.
Так, за рамками численних досліджень залишилися питання про взаємодію електронних потоків з такими обмеженими напівпровідниковими хвилеведучими структурами, як напівпровідниковий циліндр із поздовжнім отвором, оточений металом або з відкритою поверхнею, шаруватий напівпровідниковий циліндр із поздовжнім отвором, оточений металом або з відкритою поверхнею, металевий хвилевід прямокутного перерізу із частковим плазмовим заповненням - двома напівпровідниковими пластинами, розташованими уздовж широких стінок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВЗАЄМОДІЯ ЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ І ПОТОКІВ ЗАРЯДЖЕНИХ ЧАСТОК У НАПІВПРОВІДНИКОВИХ ХВИЛЕВЕДУЧИХ СТРУКТУРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок