Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> технологічне забезпечення відновлення дисків сошників зернових сівалок

технологічне забезпечення відновлення дисків сошників зернових сівалок

Назва:
технологічне забезпечення відновлення дисків сошників зернових сівалок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Підвищення довговічності дисків сошників зернової сівалки шляхом в
ідновлення спрацьованих методом


ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ державний технічний університет
імені івана пулюя
Назар Ігор Богданович
УДК 631.33.024.2
технологічне забезпечення відновлення
дисків сошників зернових сівалок
05.05.11 – Машини і засоби механізації сільськогосподарського
виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Тернопіль – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | кандидат технічних наук, професор
Палаш Володимир Миколайович,
Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра “Зварювальне виробництво, діагностика та відновлення металоконструкцій” | Офіційні опоненти | Заслужений винахідник України,
доктор технічних наук, професор
Гевко Богдан Матвійович
Тернопільський державний технічний університет
імені Івана Пулюя
завідувач кафедри технології машинобудування
кандидат технічних наук, доцент
Пахолюк Андрій Пантелейович
Львівський державний аграрний університет
Провідна установа | Кіровоградський національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, м.Кіровоград | Захист відбудеться “ 18 ” листопада 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.052.02 у Тернопільському державному технічному університеті імені Івана Пулюя, за адресою: 46001, м.Тернопіль, вул.Руська, 56, ауд. 79.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, за адресою: 46001, м.Тернопіль, вул. Руська 56.
Автореферат розісланий “ 17 ” листопада 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Попович П.В.
к.т.н., доцент


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Сучасний стан технічного забезпечення аграрного сектора України характеризується зменшенням кількості техніки порівняно із 1991 роком на 16..50% та значним її старінням, 40..60% відпрацювали свій амортизаційний термін.
Для відтворення матеріально-технічного парку агропромислового комплексу (АПК) на рівні технологічної потреби необхідно щорічно купувати машин і обладнання на суму понад 7..8 млрд. грн. Крім того, підтримання матеріально-технічного парку (МТП) в працездатному стані потребує 1,2..1,5 млрд. грн. на рік на закупівлю запасних частин і ремонтних матеріалів.
Ситуація, що склалась з технічним забезпеченням, вимагає нових підходів до формування та реалізації технічної політики в сільському господарстві, основними напрямками якої є: забезпечення прибутковості у сільському господарстві; розробка і впровадження енергоощадних технологій, нової техніки та обладнання; формування та функціонування ринків матеріально-технічних ресурсів тощо. Головним же завданням є збереження, відновлення, ремонт та підтримання в працездатному стані наявного технічного потенціалу та ефективне його використання.
Серед великої кількості землеоброблювальної техніки, яка використовується для посіву сільськогосподарських культур, важливе місце займають зернові сівалки, робочими органами яких є диски сошника, виготовлені із сталі 65Г. В результаті абразивного спрацювання, ударних навантажень, а також хімічної дії ґрунту відбувається їх зношення, в результаті чого зменшується їх зовнішній діаметр дисків. Згідно агротехнічних вимог, коли диск спрацьований більше ніж на 25 мм. за діаметром., він забраковується. Відносно невеликий термін експлуатації дисків (4..5 років) вимагає необхідності виготовлення їх у великій кількості.
На даний час агротехнічна галузь України щорічно потребує до 3 млн. нових дисків загальною вартістю близько 115 млн. грн. Для їх виготовлення необхідно майже 5,4 тис.т. листової сталі 65Г. В зв’язку з цим, актуальним питанням є ремонт спрацьованих дисків із застосуванням таких способів, які передбачають відновлення їх геометричних розмірів з метою збільшення ресурсу роботи дисків. Серед таких процесів вагоме місце займають методи зварювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: технологічне забезпечення відновлення дисків сошників зернових сівалок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок