Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості дериваційних процесів у терміносистемі будівництва французької мови

Особливості дериваційних процесів у терміносистемі будівництва французької мови

Назва:
Особливості дериваційних процесів у терміносистемі будівництва французької мови
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,13 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Кузнєцова Юлія Ігорівна
УДК 804.0:804.025:804.314
Особливості дериваційних процесів у терміносистемі
будівництва французької мови
Спеціальність 10.02.05 – Романські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник | кандидат філологічних наук, доцент Сваткова Т.Д., Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри французької філології
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор Гетьман З.О., Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри теорії та практики перекладу романських мов;
кандидат філологічних наук, в.о.доцента кафедри теорії та практики перекладу Рівненського інституту слов'янознавства Київського інституту "Слов'янський університет"
Тарасюк Н.Ю., зав.кафедри теорії та практики перекладу Рівненського інституту слов'янознавства Київського інституту "Слов'янський університет".
Провідна установа: Київський державний лінгвістичний університет.
Захист відбудеться “18 ” квітня 2001 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “17” березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ к.філол.н., доц. І.В. Смущинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В останній час у більшості наукових праць вивчення словотвірних процесів здійснюється на базі термінологічної лексики, оскільки остання є найбільш збагачуваною частиною словникового складу мови у порівнянні з його іншими частинами.
Незважаючи на наявність великої кількості робіт, присвячених питанням термінології, лінгвістика досі не має обгрунтованої та усталеної теорії терміна, не до кінця з’ясована взаємодія термінологічної лексики з іншими шарами слів в науково_технічних текстах, не повністю вивчені лексичні шари окремих терміносистем, зокрема будівельної термінології (БТ) Французька БТ лише частково вивчається в межах аналізу словотвірних процесів у науково-технічній термінології. Див. Александрова Г.А. Словообразовательные процессы в научно_технической терминологии (на матер. фр. яз.): Автореф. дис. … канд. филол. наук. – К., 1975. – 25 с..
А к т у а л ь н і с т ь. Дослідження дериваційних процесів у французькій термінології терміносистеми будівництва є важливим, оскільки з одного боку БТ відтворює одну з найдавніших сфер людської діяльності, і в той же час цей шар лексики недостатньо повно вивчений у романістиці. При дослідженні процесів утворення будівельних термінів ми розглядаємо БТ як організоване ціле, яке умовно можна назвати номінативною організацією даного лексичного шару сучасної національної мови. Номінативна організація є єдиною складною системою лексичних зв’язків спеціальних слів та словосполучень на основі їх безпосереднього номінативного значення. Вивчення засобів формування будівельних термінів базується на широкому розумінні деривації, як усіх способів творення нових лексичних одиниць (ЛО), що морфологічно, синтаксично і семантично відхиляються від твірного слова (ТС) і можуть бути лексично оформлені як нове слово або синтаксичне словосполучення.
О б ’ є к т о м даного дослідження є французькі будівельні терміни.
П р е д м е т о м дослідження виступають дериваційні процеси в терміносистемі будівництва.
Головною м е т о ю дослідження є визначення особливостей дериваційних процесів у французькій БТ, що зумовлює вирішення ряду окремих з а в д а н ь:
Визначення поняття французького будівельного терміна як такого;
з’ясування шляхів розвитку та становлення французької БТ;
встановлення морфологічної, словотвірної та семантичної структури будівельного терміна;
дослідження дериваційних процесів у французькій БТ і виявлення найбільш продуктивних засобів термінологічної деривації та конкретних словотвірних моделей (СМ) з наданням їх якісної та кількісної характеристики;
вивчення закономірностей сполучуваності словотвірних формантів у конкретних СМ;
здійснення семантичного аналізу похідних для виявлення словотвірного значення (СЗ), притаманного певним СМ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Особливості дериваційних процесів у терміносистемі будівництва французької мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок