Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ГЕОЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ

АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ГЕОЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ

Назва:
АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ГЕОЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Автоматизований комплекс фізичного моделювання геоелектромагнітн
их полів.


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГЕОФІЗИКИ ім.С.І.СУББОТІНА
ЛАДАНІВСЬКИЙ БОРИС ТЕОДОРОВИЧ
УДК 550.837
АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ
ГЕОЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ
Спеціальність 04.00.22 ГЕОФІЗИКА
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Карпатському відділенні Інституту геофізики
ім.С.І.Субботіна Національної академії наук України
Науковий керівник доктор геолого-мінералогічних наук, професор
Сапужак Ярослав Станіславович,
КВІГФ ім.С.І.Субботіна НАН України,
керівник
Офіційні опоненти доктор фізико-математичних наук,
Шуман Володимир Миколайович,
ІГФ ім.С.І.Субботіна НАН України,
завідувач відділу
кандидат фізико-математичних наук,
Рева Микола Васильович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
доцент
Провідна установа Український Державний геологорозвідувальний
Інститут Міністерства екології та природних ресурсів
України, м.Київ
Захист відбудеться "08" листопада 2001р. о "14:00" годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.200.01 при Інституті геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України за адресою: 03680 м.Київ, пр. Палладіна, 32,
факс: +38 (044) 450-25-20
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України
Автореферат розіслано "05" жовтня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор геологічних наук М.І.Орлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Дослідження геоелектричної будови Землі має важливе значення для вирішення як фундаментальних, так і прикладних задач геофізики, до яких можна віднести вивчення глибинної будови Землі, прогнозування землетрусів, прогнозування й розвідка нових та дорозвідка відомих родовищ корисних копалин і т. п. Серед багатьох інших методів геофізики, особливе місце займають магнітотелуричні дослідження, які по глибинності уступають лише сейсмології.
Найчастіше, основним завданням геофізичних і зокрема електромагнітних досліджень є інтерпретація даних польових вимірів, або іншими словами розв'язання оберненої задачі: відтворення геоелектричного, а далі і геологічного розрізів за спостереженнями ЕМ поля. Це завдання тісно пов'язане з вирішенням прямої задачі: визначення параметрів ЕМ поля за відомими джерелами та геоелектричним розрізом. Тому при інтерпретації результатів польових спостережень важливе місце займає отримання параметрів ЕМ поля для потрібних моделей геоелектричного середовища.
Дослідження ЕМ полів у неоднорідних середовищах проводиться в геофізиці за допомогою різних методів. Широкого розвитку набули чисельно-аналітичні та чисельні методи, зокрема, скінчених різниць і елементів, інтегральних та граничних інтегральних рівнянь, кожен із яких має свої переваги та недоліки. Тим не менше, визначення ЕМ поля довільних тривимірних структур, якими в основному моделюються реальні геологічні ситуації, залишається актуальною і зовсім не тривіальною задачею. Тому в геофізиці поряд з математичним широкого розповсюдження набув метод фізичного моделювання ЕМ поля. Останнє дозволяє вивчати явища або процеси за допомогою відтворення їх в іншому масштабі й досліджувати відповідні характеристики безпосередніми спостереженнями. Перевагою фізичного моделювання є можливість детально вивчати електромагнітне поле різних джерел над структурами довільної форми, не порушуючи фізичної природи досліджуваних явищ.
Труднощі, що виникають при створенні установок для фізичного моделювання, трудомісткість створення та заміни моделей у деякій мірі є причиною обмеженого застосування цього метода. При цьому слід відзначити, що подібні установки, які функціонували в інших країнах (Росія, Канада, Угорщина) судячи з літератури та особистих зустрічей використовуються вкрай рідко.
Карпатське відділення Інституту геофізики ім.С.І.Субботіна НАН України має певний досвід створення та експлуатації лабораторних установок фізичного моделювання, дві різновидності яких починаючи з 70-х років дозволили вирішити багато теоретичних і прикладних задач геоелектрики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АВТОМАТИЗОВАНИЙ КОМПЛЕКС ФІЗИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ГЕОЕЛЕКТРОМАГНІТНИХ ПОЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок