Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУБМІЛІМЕТРОВІ ЛАЗЕРИ З РЕЗОНАТОРОМ НА ОСНОВІ КРУГЛОГО МЕТАЛЕВОГО ХВИЛЕВОДУ

СУБМІЛІМЕТРОВІ ЛАЗЕРИ З РЕЗОНАТОРОМ НА ОСНОВІ КРУГЛОГО МЕТАЛЕВОГО ХВИЛЕВОДУ

Назва:
СУБМІЛІМЕТРОВІ ЛАЗЕРИ З РЕЗОНАТОРОМ НА ОСНОВІ КРУГЛОГО МЕТАЛЕВОГО ХВИЛЕВОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,91 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ткаченко Володимир Михайлович
УДК 621.373.826
СУБМІЛІМЕТРОВІ ЛАЗЕРИ З РЕЗОНАТОРОМ
НА ОСНОВІ КРУГЛОГО МЕТАЛЕВОГО ХВИЛЕВОДУ
01.04.03 - Радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Свіч Василь Антонович, Харківський державний університет, ректор.
Офіційні опоненти: - доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Шульга Валерій Михайлович, Радіоастрономічний інститут НАН України, завідувач відділу;
- кандидат фізико-математичних наук, доцент Фесенко Леонід Дмитрович, Українська інженерно-педагогічна академія, завідувач кафедри теоретичної та загальної електротехніки.
Провідна установа: Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, кафедра фізичних основ електронної техніки, Міністерство освіти України, м. Харків.
Захист відбудеться “_11” __грудня_ 1998 р. о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.02 Харківського державного університету за адресою: 310077, м. Харків, м. Свободи, 4, ауд. _3-9 .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці ХДУ за адресою: 310077, м. Харків, м. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “_22 ” _жовтня_ 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Чеботарьов В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Молекулярні лазери з оптичним накачуванням (ЛОН) випромінюванням СО2-лазера і заміною робочого газу спроможні дискретно перестроюватися в широкому діапазоні субміліметрових (СММ) і частково інфрачервоних та міліметрових хвиль. Завдяки цьому, вони перспективні для таких застосувань, як спектроскопія, магнітополяриметрія та інших, де потрібні широкодіапазонні джерела випромінювання. Однак до цього часу при пере- строюванні була необхідна заміна резонатора СММ комірки або її елементів, що ускладнювало екплуатацію лазера.
В лазерах з відкритим резонатором не вдається досягти ефективного оптичного накачування і сталості втрат енергії на зв’язок в широкому діапазоні довжин хвиль (). Це викликано тим, що зі зміною змінюється об’єм резонаторної моди, а накачуваний об’єм і розмір отвору зв’язку для виводу СММ випромінювання залишаються незмінними. Зазначені недоліки вдається усунути, використовуючи резонатори на основі порожнистого діелектричного або металевого широких хвилеводів, теорію яких розроблено Маркатілі і Шмельтцером (1964). В таких резонаторах конфігурація поля моди задається переважно хвилеводом, що розміщується між відбивачами резонатора, і слабо залежить від довжини хвилі. В довгохвильовій частині СММ діапазону резонатори на основі порожнистого діелектричного хвилеводу, так само як і відкриті резонатори, мають великі поперечні розміри. Внаслідок цього лазери стають незручними в роботі, знижуються коефіцієнт підсилення і потужність випромінювання лазера.
У зв’язку з цим, створення малогабаритного лазера з резонатором, що перестроюється в широкому діапазоні СММ хвиль, є актуальною задачею. Найбільш перспективними для створення такого лазера нам здаються резонатори на основі круглого металевого хвилеводу. Вони відрізняються від вищеназваних мінімальними розмірами і слабкою залежністю хвилеводних втрат енергії від довжини хвилі. Ефективність оптичного накачування в них вище завдяки тому, що випромінювання, що накачує, не залишає резонатор, а поглинання його в стінках хвилеводу мале. Це є особливо важливе у випадку, коли випромінювання, уводиться в резонатор СММ комірки вздовж його осі крізь отвір в дзеркалі і неодноразово взаємодіє із стінками хвилеводу. Ще одна перевага металевого хвилеводу - ефективність охолодження активного газу, яке необхідне у випадку високої потужності накачування.
Проте металохвилеводні СММ лазери мають дві вади: багатомодовість та низький ступінь поляризації вихідного випромінювання, особливо виражені у короткохвильовій частині діапазону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СУБМІЛІМЕТРОВІ ЛАЗЕРИ З РЕЗОНАТОРОМ НА ОСНОВІ КРУГЛОГО МЕТАЛЕВОГО ХВИЛЕВОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок