Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbO3 та NaBi(MoO4)2 при аксіально-тензорних деформаціях

Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbO3 та NaBi(MoO4)2 при аксіально-тензорних деформаціях

Назва:
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbO3 та NaBi(MoO4)2 при аксіально-тензорних деформаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,59 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ ОПТИКИ
К О С Т И Р К О
М и р о с л а в Є в г е н і й о в и ч
УДК 535.327, 551, 562
Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbO3 та NaBi(MoO4)2 при аксіально-тензорних деформаціях
01.04.05. - Оптика, лазерна фізика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Львів - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізичної оптики Міністерства освіти і науки України, м. Львів
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Влох Ростислав Орестович
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, завідувач
відділом Львівського Центру Інституту
космічних досліджень НАН України та
Національного Космічного Агентства України
Мицик Богдан Григорович
доктор фізико-математичних наук, професор,
завідувач кафедрою Львівського національного
університету ім. І. Франка
Болеста Іван Михайлович
Провідна установа: Ужгородський державний університет,
Міністерство освіти і науки України (м. Ужгород)
Захист відбудеться “ 27 ” червня 2000 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.071.01 при Інституті фізичної оптики за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова 23.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізичної оптики за алресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова 23.
Автореферат розісланий “ 25 ” травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фіз.-мат. наук, доцент Климів І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасної фізичної оптики, лазерної фізики та оптичного матеріалознавства пов’язаний, з однієї сторони, з розширенням експериментальних можливостей дослідження оптичних властивостей активних середовищ, а з другої сторони - з потребами оптоелектроніки та інформатики у нових оптичних матеріалах з нетривіальними оптичними властивостями. Насамперед до цих матеріалів належать середовища, в яких лазерне випромінювання, зовнішні поля та структурні фазові переходи індукують дані властивості. Крім цього, відкриття нових оптичних явищ вимагає глибшого розуміння процесів, які відбуваються при взаємодії світла з середовищем (однорідні і неоднорідні поля різної природи, високі потужності світлового випромінювання, тиски, жорстке випромінювання, тощо). Особливий інтерес при цьому проявляється до факторів, які враховують реальну структуру кристалів. Комплексний підхід до цих проблем дає можливість розкрити природу і механізми вже відомих явищ, одержати наукову інформацію, яка стосується взаємодії електромагнітного випромінювання з середовищами різної структури (далекої від ідеалізованих моделей). Переорієнтація досліджень на реальні структури кристалів пояснюється практичною необхідністю врахування впливу градієнтів полів різної природи, як внутрішніх, так і зовнішніх, на властивості твердотільних об’єктів, а також появою можливості застосування нових експериментальних методів досліджень для аналізу відгуку кристалічного середовища на неоднорідні дії.
Явища, зумовлені впливом на кристал неоднорідних полів, отримали назву градієнтних, а відповідний розділ кристалооптики - градієнтної кристалооптики. Із усіх можливих впливів необхідно виділити механічні поля, як такі, які практично завжди присутні в реальних кристалічних середовищах. Дослідження градієнтних оптичних явищ шляхом створення в середовищах певних модельних механічних неоднорідностей дозволило би набагато полегшити розуміння процесів, які відбуваються в реально існуючих неоднорідних та просторово промодульованих твердотільних та рідкокристалічних структурах під впливом на них механічних полів.
Ефекти параметричної кристалооптики знаходять широке застосування в оптоелектронних пристроях. До них відносяться різноманітні модулятори та дефлектори оптичного випромінювання, сенсори механічного напруження та інші. Таким чином, експериментальне дослідження впливу неоднорідних механічних напружень на оптичні властивості різноманітних кристалів з метою пошуку ефективних способів керування оптичним випромінюванням та перспективних матеріалів є актуальним і в прикладному плані.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Двозаломлення та гіротропія кристалів LiNbO3 та NaBi(MoO4)2 при аксіально-тензорних деформаціях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок