Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВАПНЯКОВИХ МАСИВІВ ПІВДЕНнобережного КРИМУ (для цілей сейсмоекології і охорони навколишнього середовища)

ГЕОЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВАПНЯКОВИХ МАСИВІВ ПІВДЕНнобережного КРИМУ (для цілей сейсмоекології і охорони навколишнього середовища)

Назва:
ГЕОЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВАПНЯКОВИХ МАСИВІВ ПІВДЕНнобережного КРИМУ (для цілей сейсмоекології і охорони навколишнього середовища)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,50 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ВАХРУШЕВ ІГОР БОРИСОВИЧ
УДК 911. 9: 551. 4 550. 348
ГЕОЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВАПНЯКОВИХ МАСИВІВ
ПІВДЕНнобережного КРИМУ
(для цілей сейсмоекології і охорони навколишнього середовища)
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Сімферополь, 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі геоекології Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського Міністерства освіти і науки України, м. Сімферополь
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор, заслужений діяч наукі і техніки України
Боков Володимир Олександрович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри геоекології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор,
ПАЛІЄНКО ВАЛЕНТИНА ПЕТРІВНА,
заступник директора Інституту географії НАН України, завідувач відділу геоморфології,
кандидат географічних наук, доцент,
ЄНА ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
Кримський республіканський інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедрою природничо-математичного навчання
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, географічний факультет
Захист відбудеться 22 вересня 2006 р. 1200 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.03 Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Вернадського, 4, ауд. 427, корпус А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, проспект Вернадського, 4, вченому секретарю спец. вченої ради Позаченюк К.А.
Автореферат розісланий 19.07 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор географічних наук, професор Позаченюк К. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У географії та геоекології останніх десятиліть широко обговорюється проблема небезпечних природних явищ, що діють у геоекосистемах. Для Південнобережного Криму з його високим сейсмічним потенціалом, активним розвитком процесів ендо- та екзогеодинаміки, великою щільністю населення, рекреаційною спеціалізацією ця проблема дуже актуальна і не повинна залишатися осторонь від змісту регіонального геоекологічного аналізу.
Незважаючи на те, що геоекологічному аналізу присвячено багато досліджень, геоекологічні проблеми сейсмоактивних територій, а також теорія і практика оцінки сейсмоекологічної ситуації ще далекі від свого вирішення. У зв'язку з цим для оцінки сейсмоекологічної ситуації Південнобережного Криму при розробці конструктивно-географічних програм стійкого розвитку регіону в умовах підвищеної сейсмічної небезпеки актуальним завданням є геоекологічний аналіз вапнякових масивів як індикаторів сейсмоактивних тектонічних структур і пов'язаних з ними сейсмогравітаційних процесів.
Великі вапнякові масиви, виражені в рельєфі у вигляді окремих гір або скелястих хребтів, належать до найважливіших компонентів Південнобережних ландшафтів Криму, багато в чому визначаючи їхню структуру і динаміку. Більшість із них мають велику пейзажну естетичну цінність, що є важливим рекреаційним ресурсом (атрактивні ресурси) в курортному регіоні. Багато масивів можуть бути оголошені геологічними пам'ятниками природи. Завдяки своїй ізольованості і важкодоступності вони часто стають притулком, своєрідним рефугіумом рідкісних та зникаючих видів рослин і тварин, їхніх угруповань, на них знаходяться археологічні пам'ятники різних історичних епох.
На жаль, ці природні об'єкти, за рідкісним винятком, спеціально не досліджувалися. Дотепер немає ні переліку, ні морфометричних характеристик навіть найбільших із них, відсутні детальні геолого-геоморфологічні описи, немає чітких уявлень про їхнє походження.
Виходячи із сказаного, в умовах усе зростаючого антропогенного впливу (інтенсивний розпродаж південнобережних земель, курортне і житлове будівництво, непомірне рекреаційне навантаження, видобуток будівельного каменю тощо) раціональне використання й охорона вапнякових масивів стає актуальним завданням екологічно безпечного управління рекреаційними ресурсами Південнобережного Криму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГЕОЕКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВАПНЯКОВИХ МАСИВІВ ПІВДЕНнобережного КРИМУ (для цілей сейсмоекології і охорони навколишнього середовища)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок