Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЯКИ ВОЛИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

ПОЛЯКИ ВОЛИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

Назва:
ПОЛЯКИ ВОЛИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,14 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
БУРАВСЬКИЙ Олександр Антонович
УДК 94 (477) “1861 / 1914”
ПОЛЯКИ ВОЛИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
 
Чернівці - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України та зарубіжних країн Київського національного лінгвістичного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Курило Володимир Михайлович,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор-консультант кафедри історії України та зарубіжних країн
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Баженов Лев Васильович,
Кам’янець-Подільський державний університет, професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Гаврилюк Світлана Віталіївна,
Волинський державний університет імені Лесі Українки, доцент кафедри давньої та нової історії України
Провідна установа: | Інститут історії України НАН України (м. Київ), відділ історії України (друга половина ХІХ – початку ХХ ст.).
Захист відбудеться 19.09.2003 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп. 14, ауд. 18 .
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий 15.08.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ротар Н.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Розбудовуючи нову, вільну, незалежну і демократичну державу, Україна вирішує не тільки економічні, соціальні проблеми, а й приділяє значну увагу проблемам національного розвитку. Історія її – це історія не лише українського автохтонного населення, але й представників інших національностей, які з давніх часів проживають на українських землях. При всьому розмаїтті національного складу представники кожного етносу складають невід’ємну частину народу України. Тому вивчення реального стану як корінних народів, так і національних меншин, дослідження їх минулого і сучасного, ролі в усіх сферах життя суспільства сприятимуть розробці дійової, ефективної державної етнополітики, без якої неможливо забезпечити прогресивний розвиток, утвердити правову і цивілізовану державу.
Від рівня вирішення проблеми гармонізації міжнаціональних відносин, всебічного врахування потреб і культурно-духовних запитів усіх національних меншин залежить, у першу чергу, рівень демократизму в суспільстві, а також міжнародний престиж і авторитет держави, процес інтеграції України у світове співтовариство.
З прийняттям “Декларації прав національностей України”, закону “Про національні меншини в Україні” закладено правові основи сучасної етнополітики нашої держави, визначено оптимальне поєднання інтересів різних етнічних груп з інтересами державного будівництва.
Для кращого розуміння сучасних національних процесів, подальшого їх прогресивного розвитку необхідна об’єктивна й науково достовірна інформація про взаємини національних меншин України у минулому, рівень їх соціально-економічного і культурного розвитку. Це дозволить краще визначити роль і місце українців у сім’ї європейських народів.
Сьогодні польська національна меншина є однією з найбільш численних в Україні. За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р., на території країни проживає 144,1 тис. поляків, що складає 0,3% всього населення. Тісні зв’язки протягом багатьох століть, спільна історія з корінним населенням викликають посилений інтерес до минулого польської меншини. Але необхідно констатувати, що до сьогодні переважна більшість дослідників приділяла недостатню увагу проблемі польського етносу в соціально-економічному і культурному розвитку України взагалі і Волинської губернії зокрема у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛЯКИ ВОЛИНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ТА КУЛЬТУРНИЙ РОЗВИТОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок