Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛИТІ ЧАВУННІ КОНТАКТИ З НИЗЬКИМ ПЕРЕХІДНИМ ЕЛЕКТРООПОРОМ ДЛЯ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ

ЛИТІ ЧАВУННІ КОНТАКТИ З НИЗЬКИМ ПЕРЕХІДНИМ ЕЛЕКТРООПОРОМ ДЛЯ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ

Назва:
ЛИТІ ЧАВУННІ КОНТАКТИ З НИЗЬКИМ ПЕРЕХІДНИМ ЕЛЕКТРООПОРОМ ДЛЯ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ІВАНОВ Валерій Григорович
УДК 621.74.002.6:669.131:669.713.7
ЛИТІ ЧАВУННІ КОНТАКТИ
З НИЗЬКИМ ПЕРЕХІДНИМ ЕЛЕКТРООПОРОМ
ДЛЯ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ
Спеціальність 05.16.04 – Ливарне виробництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Запорізькому державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Луньов Валентин Васильович,
Запорізький державний технічний університет,
м. Запоріжжя, завідувач кафедри машин і технології
ливарного виробництва
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Котешов Микола Петрович,
Національна металургійна академія України,
м. Дніпропетровськ,
професор кафедри ливарного виробництва
кандидат технічних наук
Балакліець Ігор Альбінович,
Науково-технічне підприємство
“Нові машини і технології”, м. Дніпропетровськ,
виконавчий директор
Провідна установа: | Одеський державний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра машин та технології ливарного виробництва, м. Одеса
Захист відбудеться “ 22 ” травня 2001р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.02 в Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр.Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий “ 20 ” квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 08.084.02 Должанський А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вітчизняне алюмінієве виробництво є одним із самих енергоємних у світовій практиці. Частка енергоносіїв у собівартості алюмінію досягає 40%. Тому для України гостро стоїть питання про зниження витрат дефіцитної електроенергії при електролізі алюмінію і максимальному підвищенні корисної віддачі і терміну служби електролізного устатковання. Рішення поставлених задач щільно пов'язано з потребою кольорової металургії в ливарних сплавах та матеріалах, що забезпечують більш високі експлуатаційні характеристики устатковання.
Енергоємність електролізу і, як наслідок, собівартість кінцевого продукту багато в чому визначається величинами електроопору в струмопровідному ланцюзі електролізера, надійністю і довговічністю контакту між сталевими стрижнями, що відводять струм, і вуглеграфітовою ванною. Вітчизняна практика монтажу подових секцій алюмінієвих електролізерів базується, в основному, на використанні заливки рідким чавуном сталевих стрижнів у пазах подових вуглеграфітових блоків. Витрата чавуну на один електролізер складає близько 1,3 тонни. Невибивний чавунний виливок сформований в комбінованій ливарній формі, що складається з вуглеграфітового блоку зі сталевим стрижнем у середині, багато в чому визначає електроопір, надійність і довговічність контакту чавун – вуглеграфіт, обумовлюючи тим самим економічні показники електролізу та експлуатаційну довговічність електролізерів. Тому дослідження перехідних процесів на границі метал – форма, оптимізація хімічного складу, типу і режиму модифікування та технологічних властивостей чавуну є актуальними з погляду забезпечення заданих електричних і експлуатаційних параметрів електролізерів. Однак до теперішнього часу проблемам оптимізації хімічного складу, вибору типу модифікатора, режиму модифікування та технології виробництва чавуну, а також дослідженню їх взаємозв'язку з перехідним електроопором контакту чавун – вуглеграфіт не приділялося належної уваги, що суттєво знижує можливості поліпшення техніко-економічних показників електролізу алюмінію.
Усе вищевикладене обумовило необхідність і актуальність цієї роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до тематичного плану кафедральних держбюджетних науково-дослідних робіт Запорізького державного технічного університету (ЗДТУ) на 1995-2000 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЛИТІ ЧАВУННІ КОНТАКТИ З НИЗЬКИМ ПЕРЕХІДНИМ ЕЛЕКТРООПОРОМ ДЛЯ АЛЮМІНІЄВИХ ЕЛЕКТРОЛІЗЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок