Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби

Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби

Назва:
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
Калашник Олександр Миколайович
УДК 619:616.98:579.852.11:616-097.3
Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник доктор ветеринарних наук , академік УААН
ЗАВІРЮХА АНАТОЛІЙ ІВАНОВИЧ,
Інститут ветеринарної медицини УААН, м. Київ, завідувач лабораторії бактеріології

Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Касіч Юрій якович,
Інститут експериментальної і клінічної
ветеринарної медицини УААН, м. Харків, головний співробітник лабораторії вивчення туберкульозу
кандидат біологічних наук, доцент
Білоконов Іван ІВАНОВиЧ,
Харківська зооветеринарна академія,
доцент кафедри мікробіології, вірусології та
імунології
Провідна установа Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра мікробіології та вірусології , м.Київ
Захист відбудеться 30.09.2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 при Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий 29.08.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Ф. Бабкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сибірка – одне з найбільш небезпечних захворювань тварин і людей, для якого характерні гострий перебіг, сепсис, інтоксикація організму, поява карбункулів та велика смертність.
Хвороба поширена на всіх континентах земної кулі і завдає значних збитків економіці окремих держав [М.Г. Іпатенко, 1982].
Продукція тваринного походження, контамінована збудником сибірки, небезпечна для здоров’я людей і підлягає знищенню. Значні кошти витрачаються на проведення оздоровчих заходів. Із цих причин вивчення сибірки має надзвичайно важливе значення для науки і практики.
Вагомий внесок у вивчення сибірки, розробку засобів і методів боротьби з цією небезпечною хворобою зробили L.Pasteur, Л.С. Ценковський, С.Н. Вишелеський, Н.А.Міхін, Ф.А.Терентьєв, Н.Н. Гінзбург, M.Sterne, H.P.Smith, С.Г. Колесов, М.Г. Іпатенко, А.А. Абдулін, Г.В. Дунаєв, І.І. Бєлоконов, А.І. Завірюха та інші.
Ефективну боротьбу із сибіркою започаткували L.Pasteur (1881) у Франції і Л.С. Ценковський (1883) в Україні, створивши перші вакцини з ослаблених польових штамів збудника сибірки. Оскільки вакцини мали ще значну залишкову вірулентність, окремі тварини після щеплення захворювали і гинули. Проте, поява перших вакцин була великим кроком вперед у боротьбі з цією страшною хворобою.
Згодом були виявлені безкапсульні, авірулентні для сільськогосподарських тварин, штами збудника сибірки (34 F2, Stamatin, СТИ-1, 55, К-79Z тощо), з яких і до цього часу виготовляють живі спорові вакцини.
Широке застосування цих вакцин для щеплення чутливих до антраксу тварин поклало край спалахам епізоотій, але окремі (спорадичні) випадки захворювання тварин реєструються і зараз.
В Україні найчастіше хворіє молодняк великої рогатої худоби у віці 4-12 місяців. Механізм формування поствакцинального імунітету у тварин, щеплених живою споровою вакциною, вивчений недостатньо.
Однозначно питання стійкості тварин різного віку до сибірки не вирішено. Деякі дослідники вважають, що імунізація телят у віці 2,0-2,5 місяців не має практичного значення. Причина — низька імунна відповідь. У ягнят, щеплених вакциною СТИ, найбільш виражений імунітет створюється після щеплення в 4-місячному віці [С.Г. Колесов, Г.В. Дунаєв, Г.І. Романов, 1976].
Вивчення механізму формування протисибіркового імунітету у молодняка великої рогатої худоби має теоретичне і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив сибіркового антигену на імунну систему молодняка великої рогатої худоби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок