Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНЕСОК ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ ВЕРСТВ ДОНБАСУ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ (1861 – 1914 рр.)

ВНЕСОК ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ ВЕРСТВ ДОНБАСУ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ (1861 – 1914 рр.)

Назва:
ВНЕСОК ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ ВЕРСТВ ДОНБАСУ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ (1861 – 1914 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,62 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
ЗАКІРОВА Світлана Геннадіївна
УДК 94 (477.6) "1861/1914": 316.343.6: 332
ВНЕСОК ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ ВЕРСТВ ДОНБАСУ
У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ
(1861 – 1914 рр.)
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Теплицький Юрій Михайлович,
Луганський національний аграрний університет,
завідувач кафедри історії і українознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Сергієнко Юрій Григорович,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Бернацький Микола Петрович,
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри історії України
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України, Донецьк
Захист відбудеться 03.07. 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус 1, ауд. 241.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А)
 
Автореферат розісланий 02.06. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Після проголошення незалежності українська держава переживає складний період відродження ринкової економіки. Інтенсивність сучасних процесів перетворень, активний розвиток підприємництва посилюють інтерес всього суспільства та науковців зокрема до аналізу діяльності попередників „ділової еліти” сьогодення – представників підприємницької верстви України другої половини ХІХ – початку ХХ століття. На початку ХХІ століття, коли в Україні відчуваються певні труднощі у вирішенні завдань економічного та соціального розвитку, особливо важливе значення має ретельне вивчення досвіду історичного минулого. У процесах капіталістичної модернізації економічної, суспільно-політичної та культурної сфери пореформеної України ХІХ століття важливу роль відігравали саме підприємці.
Особлива значущість дослідження обумовлюється тим, що довгий час за радянських часів в Україні діяльність підприємців минулого подавалася епізодично та виключно у негативному вигляді. Тому, серйозним завданням історичної науки сьогодні є „необхідність неупередженого, позбавленого класових оцінок та ідеологічних пут підходу до вивчення цілого історичного пласту” Реєнт О.П. Історичні події в Україні ХІХ – початку ХХ ст.: сучасний дослідницький інтерес // Проблеми історії України ХІХ – початку ХХ ст. – Вип. VІ. – К.: Ін-т історії України НАН України, 2003. – С. 7.. Назріла потреба сучасного переосмислення багатьох аспектів діяльності підприємців, більш точного та об’єктивного визначення їх місця і ролі в господарському та духовному житті нашої держави.
Вивчення обраної теми має особливий інтерес не тільки на загальнонаціональному, але й на регіональному рівні. У зв’язку з цим, роль підприємців у розвитку Донбасу – одного з найбільш економічно розвинутих районів України та всієї Російської імперії, набуває неабиякого значення. Сучасна наука має виділити значення діяльності підприємців для розвитку соціальної інфраструктури регіону, вплив їх роботи на формування політики держави і місцевих органів самоврядування у культурно-духовній та суспільно-політичній галузі, внесок торгово-промисловців у становленні Донбасу як політичного, економічного та культурного центру України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВНЕСОК ПІДПРИЄМНИЦЬКИХ ВЕРСТВ ДОНБАСУ У СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК РЕГІОНУ (1861 – 1914 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок