Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ ФІЛОСОФСЬКОЇ СИСТЕМИ С.Л.ФРАНКА

АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ ФІЛОСОФСЬКОЇ СИСТЕМИ С.Л.ФРАНКА

Назва:
АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ ФІЛОСОФСЬКОЇ СИСТЕМИ С.Л.ФРАНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,54 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вершина Вікторія Анатоліївна
УДК 13 (470) “1877/1950”
АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ
ФІЛОСОФСЬКОЇ СИСТЕМИ С.Л.ФРАНКА
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, член-
кореспондент Академії педагогічних наук
України, заслужений діяч науки і техніки України
Гнатенко Петро Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Аляєв Геннадій Євгенович,
Полтавський національний технічний
університет імені Юрія Кондратюка,
завідувач кафедри філософії і соціально-
політичних дисциплін
кандидат філософських наук, доцент
Чичков Анатолій Григорович,
Український державний хіміко-технологічний
університет (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри філософії
Захист відбудеться “11” жовтня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г.Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “5” вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філософських наук, професор Окороков В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Унікальність буття людини обумовлює постійну спрямованість її до глибинних основ свого існування і, в зв'язку з цим, проблема людини відноситься до розряду вічних філософських проблем.
Сучасна культурно-філософська ситуація характеризується цілим рядом кризових явищ, які можна назвати антропологічною кризою. Вона проявляється в ряді антропологічних, гносеологічних, онтологічних, етичних проблем; підточуванні основних засад культури; наростанні утилітаристських, прагматичних тенденцій у суспільстві; вкрай нестійкому світогляді; знеціненні моральних стандартів і орієнтирів; виявленні гострого дефіциту людяності в людських відносинах. Іншими словами, сутність антропологічної кризи полягає у втраті “людського в людині”. Тому відчувається гостра потреба у філософському осмисленні людини у всій сукупності насущних проблем і сторін її буття. Вирішення філософсько-антропологічної проблематики має особливе значення для пошуку людиною світоглядних і ціннісних орієнтирів у навколишньому мінливому світі. При цьому особливо важлива необхідність збереження основних цінностей і цілей людського життя. У цьому виявляється вище призначення філософії – навчити людину, за словами І.Канта, “якою треба бути, щоб бути людиною” .
Тенденціям дезинтеграцї, ентропії сучасної культури необхідно протиставити світоглядні установки, що мають місце лише в конструктивній волі, яка опирається на цілісний світогляд, на стабілізуючі ідейні мотивації універсалізму. Така цілісність формується в метафізичному світогляді, найбільш яскраво представленому російською релігійною філософією в особі В.Соловйова, М.Бердяєва, М.Лосського, Л.Карсавіна, С.Франка та ін. Своє вирішення проблеми людини філософи даного напрямку прагнули знайти на шляхах пошуку основ гармонійної єдності людини, суспільства і світу, постійно вказуючи на взаємозв'язок антропологічної і соціальної проблематики.
Фактом суспільної свідомості російська релігійна філософія стає в останнє десятиліття ХХ ст. Фахівці відзначають не просто зацікавленість, але особливу увагу до російської філософії, що виражає певні очікування і надії, які пов'язуються з працями російських мислителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: АНТРОПОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ ФІЛОСОФСЬКОЇ СИСТЕМИ С.Л.ФРАНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок