Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ РУХ НА ЗАХІДНИХ ЗЕМЛЯХ ХІХ–ХХ СТ.

УКРАЇНСЬКИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ РУХ НА ЗАХІДНИХ ЗЕМЛЯХ ХІХ–ХХ СТ.

Назва:
УКРАЇНСЬКИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ РУХ НА ЗАХІДНИХ ЗЕМЛЯХ ХІХ–ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,87 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМ. І. КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
УДК 94:329.8) “18/19”
КОВАЛЮК
РОМАН ТЕОДОРОВИЧ
УКРАЇНСЬКИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ РУХ
НА ЗАХІДНИХ ЗЕМЛЯХ ХІХ–ХХ СТ.
Спеціальність 07. . – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Львів – 2003
Дисертацією є монографія “Український студентський рух на західних землях ХІХ–ХХ ст.” (Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2001. – 424 с.).
Робота виконана на кафедрі історії України та економічної теорії Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С. Гжицького.
Офіційні опоненти: Реєнт Олександр Петрович, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України, заступник директора Інституту історії України НАН України
Плисюк Василь Пилипович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства Львівського державного аграрного університету
Кондратюк Володимир Олександрович, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Львівського державного лісотехнічного університету
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться __1_ ____липня____  р. о 15-ій годині на засіданні Спеціалізованої ради Д . . в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (79026, м.Львів, вул. Козельницька, 4).
Автореферат розісланий 27.05.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук Патер І. Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема залучення молоді до національно-політичного життя, формування та соціалізації особистості як громадянина, а також – зворотного впливу нових поколінь на напрями еволюції суспільства користуються незмінною увагою світової історіографії. В українській історичній науці на сьогодні ще немає синтетичної роботи з цієї теми, однак з’явилося вже чимало праць з окремих її аспектів, що дозволяє перейти до ширших узагальнень принаймні щодо окремих етапів історії молодіжного руху. Увагу автора привернув новочасний період, протягом якого українство пройшло величезний шлях від початків “національного відродження” до побудови сучасної держави. Не підлягає сумніву теза про те, що в цей час організована діяльність українського студентства була частиною загальнонаціонального руху, чинником політичної боротьби; більше того, молодь відігравала роль генератора нових ідей та каталізатора суспільних процесів. Відтворення історії українського студентського руху на західних землях протягом ХІХ–ХХ ст. дозволяє з’ясувати чимало ключових питань щодо ідейної еволюції західноукраїнського суспільства, формування новочасної національної свідомості, самоврядних підстав та мобілізаційної здатності всупереч владним структурам, що неодноразово змінювалися; з’ясувати механізми взаємодії та взаємовпливів різних чинників і поколінь українського національного руху й заповнити ряд прогалин у дотеперішній системі знань з новочасної історії України та міжнаціональних відносин. Дослідження цієї теми проведено відповідно до завдань сучасної української історіографії, які полягають в опрацюванні й запровадженні в обіг великого обсягу джерел, вивченні різноманітних аспектів минулого та творенні на цій підставі нової, науково обґрунтованої концепції історії України.
Об’єкт дослідження – український студентський рух на західних землях у ХІХ–ХХ ст. як складова частина та чинник загальноукраїнського національно-політичного руху. Студентська молодь як соціально-демографічна група має доволі визначений суспільний статус, що, в силу часового обмеження навчання 4-6 роками, характеризується насамперед значною мінливістю й нестабільністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ РУХ НА ЗАХІДНИХ ЗЕМЛЯХ ХІХ–ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок