Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЯК СУБ’ЄКТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЯК СУБ’ЄКТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Назва:
УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЯК СУБ’ЄКТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
БАРЧУК ВАЛЕРІЙ БОРИСОВИЧ
УДК [342.5 + 342.7] (477)
УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЯК СУБ’ЄКТ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національної академії Служби безпеки України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Шмоткін Олексій Вікторович,
Національна академія Служби безпеки України,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Фрицький Олег Федорович,
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ,
професор кафедри конституційного права
кандидат юридичних наук, професор
Лисенков Сергій Леонідович,
Академія адвокатури України,
перший проректор, завідувач кафедри теорії та історії держави та права
Провідна установа: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ
конституційного права та місцевого самоврядування, м. Київ
Захист відбудеться “10” лютого 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.009.01 у Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ (03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1).
Автореферат розісланий “10” січня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Б. Горова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вирішення проблем забезпечення прав і свобод людини у Конституції України 1996 року характеризується наявністю принципово нових для нашої держави підходів. Зокрема, Основним Законом запроваджено інститут Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. У світовій практиці його називають інститутом омбудсмана.
Досвід більшості країн, де існує така посада, свідчить, що інститут омбудсмана здатний дієво впливати на стан забезпечення прав людини в державі. Але це може відбуватися лише за наявності належної організації його функціонування. В Україні діяльність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перебуває ще на етапі становлення, який характеризується значними труднощами правового та організаційного характеру. Саме їх подолання за допомогою вдосконалення правового статусу омбудсмана, форм і методів його діяльності, організації взаємодії з іншими органами є шляхом створення тих умов, які забезпечать ефективність функціонування нового інституту системи забезпечення прав людини в Україні. Насамперед цим і зумовлена актуальність теми дисертаційного дослідження.
Кардинальні зміни, які відбулись у зв’язку з розпадом Радянського Союзу, вимагали правового реформування усіх найважливіших сфер життя українського суспільства, однією з яких є і національна безпека. Її належне функціонування виступає невід’ємною умовою існування демократичного суспільства. Тому розв’язання проблем забезпечення національної безпеки є постійною потребою такого суспільства на будь-якому історичному етапі. Особливого значення в цьому випадку набувають питання, пов’язані із визначенням, організацією і функціонуванням суб’єктного складу системи національної безпеки, в якому важливе значення повинно надаватись Уповноваженому з прав людини як дієвому суб’єкту забезпечення безпеки особистості в Україні.
Дослідження питань діяльності омбудсмана в межах системи національної безпеки України, взаємодії Уповноваженого з іншими суб’єктами цієї системи, особливо з правоохоронними органами, зокрема зі Службою безпеки України, майже не проводилися в Україні, що підвищує значимість і актуальність отриманих у ході дослідження результатів.
У роботі застосовувалися наукові розробки вітчизняних і зарубіжних вчених, пов’язані з дослідженням правового статусу особи, її правами і свободами, відповідальністю за їх порушення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УПОВНОВАЖЕНИЙ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПРАВ ЛЮДИНИ ЯК СУБ’ЄКТ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок