Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЕТИКА ТА ЕСТЕТИКА З.М.ГІППІУС

ПОЕТИКА ТА ЕСТЕТИКА З.М.ГІППІУС

Назва:
ПОЕТИКА ТА ЕСТЕТИКА З.М.ГІППІУС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
ЖАРІКОВА ОЛЬГА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 801.6: 801.4 + 882 (09)
ПОЕТИКА ТА ЕСТЕТИКА З.М.ГІППІУС
Спеціальність 10.01.02 - російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теоріі та історії світової літератури і культури Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов
Науковий керівник - кандидат філологічних наук,
доцент, член-кореспондент МКА
Лаврова Олена Леонідівна
завідувач кафедри теорії та історії світової
літератури та культури Горлівського
державного педагогічного інституту
іноземних мов
Офіційні опоненти - доктор філологічних наук
Лосієвський Ігор Якович
завідувач Відділу рідкісних видань
та рукописів Харківської державної
наукової бібліотеки ім.В.Г.Короленка
кандидат філологічних наук, доцент
Галкіна Яна Вікторівна,
Дніпропетровський національний університет,
кафедра філологічної та культурологічної
підготовки журналістів
Провідна установа - кафедра новітньої літератури та журналістики
Одеського національного університету
ім. І.Мечникова
Захист відбудеться 3 липня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.08.051.12 у Дніпропетровському національному університеті (49025, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, корп. 1, ауд. 805).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49025, Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий 1 червня 2002 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Глушко О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Вплив З.М.Гіппіус на літературний процес у Росії кінця Х1Х - початку ХХ ст. був досить значним. Літературний спадок митця різноманітний – це поезія, художня проза, публіцистика, драматургія, критика. Але свій шлях у літературі З.Гіппіус починала як поет, і в російській літературі їй належить місце передусім як поету, "метру" вірша.
Основна частина життя і творчості З.М.Гіппіус припадає на період рубежу століть, а срібний вік російської культури, позначений змішенням різноманітних літературних напрямів, філософських і релігійних течій. Цей час одні називали занепадом, декадансом, інші вважали його відродженням, ренесансом. Основними рисами цієї епохи, що породила нове мистецтво, було розчарування у тих суспільних ідеалах, яким служило Х1Х ст., упевненість у неблагополучності і загибелі сучасного суспільства, негативна оцінка передових суспільних ідей, спалах захоплення ідеалістичною філософією і перегляд моральних цінностей. Природно, що і сама особистість у цих умовах ставала іншою, більш динамічною, більш емоційною, такою, яка вже відчула себе залученою у колообіг історичного життя.
Протягом багатьох років ім’я З.Гіппіус було заборонене через її політичні погляди, непримиренні по відношенню до більшовизму. ЇЇ твори не перевидавались, думки про її творчість були однобічними і такими, що не відповідали дійсності. Однак без її особистості, яка належить до плеяди поетів срібного віку, неможливо уявити літературу ХХ ст. З літературною діяльністю Гіппіус пов’язане зародження і становлення російського символізму, принципи якого отримали теоретичне обгрунтування і практичне втілення в її творчості.
Зацікавлення особистістю і творчістю З.Гіппіус з’явилось ще на рубежі століть і у першу чверть ХХ ст. Про неї писали К.Чуков-ський, С.Єсенін, В.Брюсов, Вл.Ходасевич, М.Шагинян, Н.Теффі. Існують спогади і певні спроби аналізу поетичного світу у роботах Ю.Терапіано, якого З.Гіппіус називала своїм постійним другом і однодумцем. Літературознавці наступних радянських поколінь не проявляли цікавості до творчості Гіппіус. Це було пов’язане з політичними поглядами поета і вимушеною еміграцією.
Пріоритет літературознавчого вивчення творчості З.Гіппіус належить професору Іллінойського університету Темирі Пахмусс, головному збирачу і публікатору текстів творів З.Гіппіус. Тим часом, на батьківщині поета про неї довгий час не говорили зовсім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЕТИКА ТА ЕСТЕТИКА З.М.ГІППІУС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок