Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИНАМІКА КОМПОНЕНТІВ ТВЕРДОЇ ТА РІДКОЇ ФАЗ ВУГЛЕВМІЩУЮЧОЇ ТОВЩІ ЯК ОСНОВА ЗГЛАДЖУВАННЯ ТЕХНОГЕННИХ АНОМАЛІЙ

ДИНАМІКА КОМПОНЕНТІВ ТВЕРДОЇ ТА РІДКОЇ ФАЗ ВУГЛЕВМІЩУЮЧОЇ ТОВЩІ ЯК ОСНОВА ЗГЛАДЖУВАННЯ ТЕХНОГЕННИХ АНОМАЛІЙ

Назва:
ДИНАМІКА КОМПОНЕНТІВ ТВЕРДОЇ ТА РІДКОЇ ФАЗ ВУГЛЕВМІЩУЮЧОЇ ТОВЩІ ЯК ОСНОВА ЗГЛАДЖУВАННЯ ТЕХНОГЕННИХ АНОМАЛІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,77 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕТРИЧЕНКО ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 622.112:622.234.4
ДИНАМІКА КОМПОНЕНТІВ ТВЕРДОЇ ТА РІДКОЇ ФАЗ ВУГЛЕВМІЩУЮЧОЇ ТОВЩІ ЯК ОСНОВА ЗГЛАДЖУВАННЯ ТЕХНОГЕННИХ АНОМАЛІЙ
Спеціальність: 05.15.11 – Фізичні процеси гірничого виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі гідрогеології та інженерної геології у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ). |
САДОВЕНКО
Іван
Олександрович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор, завідувач лабораторії фізичного і математичного моделювання незворотних процесів Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України |
НАЗИМКО
Віктор Вікторович
кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник, старший науковий співробітник відділу геології вугільних родовищ великих глибин Інституту геотехнічної механіки Національної академії наук України ім. М.С. Полякова (м. Дніпропетровськ) |
ПІМОНЕНКО
Людмила Іванівна
Провідна установа: Український державний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи Національної академії наук України, лабораторія захисних пластів і керування станом гірничого масиву (м. Донецьк)
Захист відбудеться “24” грудня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19, т. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 24 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.03
кандидат технічних наук, доцент Тимощук В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У вітчизняному і закордонному науково-практичному досвіді з управління фізико-хімічними процесами, що входять у технологічний комплекс відпрацювання вугільних пластів підземним способом, виділяються: гірничо-технічні заходи, що супроводжують гірничі роботи; спеціальні рекультиваційні заходи, водорегулювання в підземних умовах і на поверхні, очищення вод; створення протифільтраційних завіс і поховання шахтних вод у геологічні структури.
Усі ці технології можуть бути ефективними в обмеженій зоні геологічної товщі шахтного поля і при їхньому застосуванні розглядаються досить автономно без ув'язування з загальними фізико-хімічними процесами, що супроводжують техногенне переміщення речовин в ланцюжку: вугленосна товща – шахтний відвал (ділянка рекультивації) – поглинаючий комплекс покривних відкладень – фільтраційний потік з поверхні в шахту і природний водотік.
Аналіз ефективності застосування закачування мінералізованих шахтних вод у замкнуту геологічну структуру підказує дуже важливий напрямок у стабілізації фізико-хімічних аномалій при підземному відпрацюванні вугілля - концентрації макро- і мікрокомпонентів у твердій і рідкій фазах геологічного середовища можна згладити за координатою часу, не змінюючи їх об'ємного вмісту в цілому, що і визначає тему та ідею досліджень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках досліджень кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету і є складовою частиною держбюджетної теми і міжнародного проекту Еврокомісії (ГП-298, “ROM-BUSS”), 1997-2003 рр. Напрямок досліджень відповідає постанові Кабінету Міністрів України від 28.03.97 №280 „Про хід перебудови вугільної галузі”.
Мета дисертаційної роботи полягає в дослідженні домінуючих фізико-хімічних факторів у динаміці переміщення твердої і рідкої фаз геологічного середовища при веденні гірничих робіт та обгрунтуванні на цій основі технологічних заходів для згладжування аномальних концентрацій макро- і мікрокомпонентів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДИНАМІКА КОМПОНЕНТІВ ТВЕРДОЇ ТА РІДКОЇ ФАЗ ВУГЛЕВМІЩУЮЧОЇ ТОВЩІ ЯК ОСНОВА ЗГЛАДЖУВАННЯ ТЕХНОГЕННИХ АНОМАЛІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок