Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТУ ОБКАТКИ ЗА СХЕМОЮ ПЛАНЕТАРНОГО МЕХАНІЗМУ

ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТУ ОБКАТКИ ЗА СХЕМОЮ ПЛАНЕТАРНОГО МЕХАНІЗМУ

Назва:
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТУ ОБКАТКИ ЗА СХЕМОЮ ПЛАНЕТАРНОГО МЕХАНІЗМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,30 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
СОКОЛОВ Дмитро Львович
УДК 514.18
 
ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
ТА ІДЕНТИФІКАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТУ ОБКАТКИ
ЗА СХЕМОЮ ПЛАНЕТАРНОГО МЕХАНІЗМУ
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Академії пожежної безпеки України МВС України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Куценко Леонід Миколайович,
професор кафедри пожежної техніки,
Академія пожежної безпеки України
(м. Харків)
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Найдиш Андрій Володимирович,
завідувач кафедри прикладної математики
й обчислювальної техніки,
Таврійська державна агротехнічна академія;
(м. Мелітополь);
- кандидат технічних наук, доцент
Несвідомін Віктор Миколайович,
доцент кафедри нарисної геометрії
та інженерної графіки,
Національний аграрний університет
(м. Київ)
Провідна установа: Національний технічний університет України
(Київський політехнічний інститут),
кафедра нарисної геометрії, інженерної і машинної
графіки, Міністерства освіти і науки України,
(м. Київ)
Захист відбудеться 29.10. 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
01037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
01037, Київ-37, Повітрофлотський проспект, 31
Автореферат розісланий 22.09. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.О. Плоский
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Запорукою швидкого зростання науково-виробничого потенціалу України є використання в машинобудуванні новітніх технологій світового рівня. Найменш дослідженою з точки зору прикладної геометрії є технологія свердління некруглих глугих отворів. При цьому формоутворення здійснюється за допомогою інструменту спеціальної форми, якому надано обертання за допомогою планетарного механізму. Серед прикладів впровадження таких технологій назвемо свердління глухих пазів під шпоночні з’єднання при виготовленні корпусної меблі, свердління шестикутних глухих отворів „під гайку” при відновленні кріплення шпильок на корпусі блоку циліндрів автомобільного двигуна, „прорізку” підземних технологічних бокових боксів при будівництві метро та ін. При цьому, з точки зору прикладної геометрії цікавим є те, що можливі форми профілів різальних інструментів можуть бути графічно різноманітними, і що ці профілі мають здійснювати складний рух за допомогою певного планетарного механізму, вид якого також необхідно обрати. Визначення на стадії проектування раціональної форми профілю інструменту та різновиду планетарного механізму буде сприяти появленню на України новітньої техніки та технології світового рівня, що і вказує на актуальність обраної теми досліджень.
Здійснити адекватниій опис профілю інструмента і обрати вид планетарного механізму можливо лише за допомогою геометричного моделювання різновидів обкатки цим планетарним механізмом. Зазначимо, що геометричне моделювання складних за формою об’єктів - як результату їх профілювання за певними законами - належать до головних напрямків розвитку прикладної геометрії та інженерної графіки. Значний внесок у розв'язання конкретних задач зробили професора В.В.Ванін, С.М.Ковальов, В.Є.Михайленко, В.М.Найдиш, В.С.Обухова, А.В.Павлов, А.М.Підкоритов, О.Л.Підгорний, К.О.Сазонов, І.А.Скидан та ін. Однак проведені дослідження ще не забезпечили геометричне моделювання різновидів формоутворення обкаткою. Зокрема це стосується і досліджень у галузі математичного забезпечення технологій свердління некруглих отворів. Однією з причин цього, на наш погляд, була відсутність геометричних та математичних моделей, які б дозволили з єдиних позицій пояснити процес формоутворення при різновидах обкатки, та відсутність математичних процесорів, що б дозволили здійснювати дослідження на аналітичному та графічному рівнях у реальному часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГЕОМЕТРИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ТА ІДЕНТИФІКАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТУ ОБКАТКИ ЗА СХЕМОЮ ПЛАНЕТАРНОГО МЕХАНІЗМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок