Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ МОЛОДІЖНОЇ МУЗИЧНОЇ СУБКУЛЬТУРИ

ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ МОЛОДІЖНОЇ МУЗИЧНОЇ СУБКУЛЬТУРИ

Назва:
ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ МОЛОДІЖНОЇ МУЗИЧНОЇ СУБКУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,57 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОЛГАЯ Наталія Володимирівна
УДК 37.017.92 + 78
ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ
ЗАСОБАМИ МОЛОДІЖНОЇ МУЗИЧНОЇ СУБКУЛЬТУРИ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Кондрашова Лідія Валентинівна,
Криворізький державний педагогічний університет, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Андрієвський Борис Макійович,
Херсонський державний університет, професор кафедри дошкільного виховання і початкового навчання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Павленко Олена Олексіївна,
Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету, доцент кафедри педагогіки та психології.
Провідна установа – Одеський національний університет імені І.І.Мечникова, кафедра педагогіки Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 20 квітня 2006 року о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73003, м. Херсон, вул.  років Жовтня, 27 (ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного університету за адресою: 73003, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
Автореферат розісланий 18 березня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В.Бухтій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Для сучасного суспільства, яке переживає кризу в багатьох сферах життя і особливо є зацікавленим у виявленні умов, які забезпечували б стабільність моральності та світоглядних позицій, проблема духовності надзвичайно загострилась. Відчуженість від культури, пріоритет набуття матеріальних цінностей понад духовними, прагнення до реалізації потворних соціально-культурних потреб, заниження моральних норм поведінки молоді в суспільстві становлять нерозв’язані проблеми процесу формування життєвих позицій підростаючого покоління. Тому назріла необхідність у створенні цілеспрямованої системи духовного виховання школярів та учнівської молоді.
Дослідження філософів, психологів та педагогів сучасності визначають духовну сферу життєдіяльності людини як провідний напрям її виховання та розвитку. Тому не випадково одним із складних і багатогранних завдань, висвітлених у Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ століття), є створення умов для формування духовно багатої особистості громадянина нової епохи. На необхідності вирішення цієї проблеми наголошують такі державні документи, як програма “Діти України”, Концепція національного виховання, Указ Президента України від 27 квітня 1999 року “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян”, Національна доктрина розвитку освіти України.
Шкільна освітня система, яка є основним механізмом успадкування духовної культури новими поколіннями, повинна орієнтуватися на створення такого середовища, у якому будь-які знання стимулювали б не тільки загальний процес розвитку особистості, а й її прагнення до самопізнання та саморозвитку.
Одним із вирішальних засобів виховання духовності людини є мистецтво, що має змогу відтворити новий рівень дійсності і виступає як універсальний шлях до перетворення зовнішніх культурних цінностей у духовний світ особистості. Діючи на глибинні психологічні механізми людських емоцій, мистецтво (і особливо музичне) активно впливає на молодь, збагачує її духовний та моральний потенціал.
Однак, зважаючи на складність питання, не всі можливості процесу духовного виховання особистості достатньо досліджені та реалізовані. Це стосується і важливої у визначеному аспекті проблеми музичної субкультури юнацтва, яка розглядається як засіб пробудження в школяреві митця, розвитку його моральних та естетичних почуттів, смаків, вимог, інтересів, творчих здібностей тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ ДУХОВНОСТІ СТАРШОКЛАСНИКІВ ЗАСОБАМИ МОЛОДІЖНОЇ МУЗИЧНОЇ СУБКУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок