Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІДДАЛЕНИХ НАСЛІДКІВ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ: СТАН КУКСИ ШЛУНКА ТА АНАСТОМОЗА (ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІДДАЛЕНИХ НАСЛІДКІВ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ: СТАН КУКСИ ШЛУНКА ТА АНАСТОМОЗА (ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІДДАЛЕНИХ НАСЛІДКІВ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ: СТАН КУКСИ ШЛУНКА ТА АНАСТОМОЗА (ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,59 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П. Л. ШУПИКА
АБРАГАМОВИЧ
М а р ’ я н а О р е с т і в н а
УДК: 616.33–002.44–089.87–007.286–089.86–036.869–053.9
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ
ВІДДАЛЕНИХ НАСЛІДКІВ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА
З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ:
СТАН КУКСИ ШЛУНКА ТА АНАСТОМОЗА
(ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)
14.01.02 – внутрішні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі шпитальної терапії
Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького
МОЗ України.
Науковий керівник: академік АМН України,
член-кор. НАН України, член-кор. АМН Росії,
доктор медичних наук, професор Коркушко Олег Васильович,
керівник відділу клінічної фізіолоґії та патолоґії внутрішніх орґанів
Інституту ґеронтології АМН України.
Офіційні опоненти:
-доктор медичних наук, професор Лисенко Григорій Іванович,
Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика,
завідувач кафедри сімейної медицини;
-доктор медичних наук, професор Скрипник Ігор Миколайович,
Українська медична стоматологічна академія,
професор кафедри післядипломної освіти лікарів-терапевтів.
Провідна установа: Інститут терапіі ім. Л.Т. Малої АМН України, м.Харків.
Захист відбудеться “16” травня 2006 року о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.06 при Національній медичній академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної медичної академії післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика (04112, м.Київ, вул.Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “14” квітня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к.мед.н., доцент Бенца Т. М.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливо складним розділом практичної ґастроентеролоґії є надання допомоги оперованим у віддалені терміни після резекції шлунка (РШ) з приводу ускладненої виразкової хвороби (ВХ) ґастродуоденальної зони (ҐДЗ), тобто оперативного втручання, класичні варіанти якого, залишаючись і сьогодні операціями вибору для хірурґічного лікування (29000–31000 хворих в Україні щорічно) важких ускладнень ульцерозного ураження [Дегтярёва И.И., Харченко Н.В., 1995], призводять відтак [Василенко В.Х., Гребенев А.Л., 1981; Павловський М.П., Абрагамович О.О., 1995] до виникнення у 78,3% оперованих постґастрорезекційної хвороби (ПҐРХ).
Зусиллями багатьох дослідників [Чеботарёв Д.Ф., Фролькис В.В., Коркушко О.В. та інші, 1995] доведено, що з віком виникають закономірні фізіолоґічні зміни структури і функції орґанів травної системи, врахування яких є визначальним фактором у наданні кваліфікованої медичної допомоги особам старших вікових груп.
Досліджень, які були б присвячені встановленню вікових особливостей кукси шлунка (КШ) та анастомоза (А) у віддалені терміни після РШ – принципово нового специфічного анатомо-фізіолоґічного комплексу, – не проводилися.
Зв’язок роботи з науковими проґрамами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у межах наукової теми кафедри шпитальної терапії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та плану науково-дослідницьких робіт Інституту ґеронтолоґії АМН України “Вікова динаміка показників моторної та секреторної функції шлунка за результатами довготривалих спостережень” [№ держреєстрації 0196U001310], співвиконавцем якої є здобувач.
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – виявити вікові особливості КШ та А у віддалені терміни після РШ з приводу ускладненої ВХ ҐДЗ в осіб зрілого, середнього та похилого віку.
Для досягнення вказаної мети було визначено наступні задачі:
1. Вивчити вікові особливості морфолоґічних змін слизової оболонки (СО) КШ та А.
2. Встановити вікові особливості корелятивних зв’язків між результатами гістолоґічного дослідження СО КШ та А і рівнем раковоембріонального антиґена (РЕА) в крові.
3. Дослідити інфікованість Helicobacter pylori (Нр) СО КШ та А і її залежність від вікового цензу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІДДАЛЕНИХ НАСЛІДКІВ РЕЗЕКЦІЇ ШЛУНКА З ПРИВОДУ ВИРАЗКОВОЇ ХВОРОБИ: СТАН КУКСИ ШЛУНКА ТА АНАСТОМОЗА (ТЕРАПЕВТИЧНІ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок