Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підсилення основ фундаментів тисками ущільнення

Підсилення основ фундаментів тисками ущільнення

Назва:
Підсилення основ фундаментів тисками ущільнення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,53 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Державний науково-дослідний інститут
будівельних конструкцій
Лобачева Наталія Геннадіївна
УДК 624.131:624.15
Підсилення основ фундаментів
тисками ущільнення
05.23.02 – Основи і фундаменти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007 р.


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донбаській національній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор,
ПЕТРАКОВ Олександр Олександрович
Донбаська національна академія будівництва і архітектури МОН, завідувач кафедри “Основи, фундаменти та підземні споруди”.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Винников Юрій Леонідович
Полтавський національний університет ім. Ю.Кондратюка МОН;
Кафедра видобування нафти і газу та геотехніки
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Савицький Олег Анатолійович
Інститут гідромеханіки НАН України
Провідна установа: | Придніпровська державна академія будівництва та архітектури МОН, кафедра “Основи і фундаменти”
Захист відбудеться “15” травня 2007 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.833.01 в Державному науково-дослідному інституті будівельних конструкцій Мінбуду України, м. Київ за адресою: 03680, м. Київ, вул. Івана Клименка, 5/2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Мінбуду України, м. Київ
Автореферат розісланий “ ” квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
докор технічних наук, професор Калюх Ю.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки в Україні різко зріс рівень інвестицій у будівельне виробництво, у результаті чого збільшилися об'єми, як нового будівництва, так і реконструкції існуючих будівель і споруд. При цьому, зважаючи на те, що 90% території України представлено складними інженерно-геологічними умовами, а основна частина сприятливих для будівництва територій вже освоєна, будівництво нових споруд доводиться здійснювати на територіях зі складними інженерно-геологічними умовами. Крім того, при реконструкції будівель, що супроводжується збільшенням навантажень на фундаменти, у стиснутих умовах щільної міської забудови значну роль у виборі методу посилення основи відіграє його технологічність.
Для усунення таких факторів, що ускладнюють інженерно-геологічні умови, як слабкі, макропористі ґрунти в практиці будівництва широко застосовуються методи ін'єкційного зміцнення ґрунту основи різними закріплюючими розчинами (цементація, силікатизація й т.д.), а також різні способи ущільнення ґрунтів (у тому числі й глибинне). Висока ефективність застосування основ та фундаментів з ущільненням ґрунту досягається за рахунок їхніх раціональних конструкцій і технології зведення. У багатьох регіонах України на них зводять до 40-70% будинків і споруд. Однак, існуюча технологія ущільнення ґрунтів основи найчастіше не може бути використана в умовах щільної міської забудови через динамічні впливи, що негативно відбиваються на існуючих будівлях.
У зв'язку із цим, актуальним напрямком є розробка методів ущільнення ґрунту, що виключають динамічний вплив.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційна робота виконана в рамках наукових досліджень по держбюджетних і господарських тематиках інституту Донецький ПромбудНДІпроект "Розробити методи підсилення основ фундаментів тисками ущільнення" (державний реєстраційний номер V006088) і Донбаської національної академії будівництва й архітектури “Удосконалення конструктивних рішень фундаментів для будівель і споруд, що експлуатуються в умовах м. Макіївки” (К23-02-01).
Мета і задачі досліджень. Мета досліджень полягає в наступному:
- удосконалювання методів поліпшення будівельних властивостей ґрунтів основи за рахунок розробки й дослідження технологічно нового методу глибинного ущільнення основ фундаментів шляхом створення в ґрунтовому масиві внутрішніх тисків ущільнення;
- створення розрахунково-теоретичного апарата проектування штучних основ із урахуванням технологічних і конструктивних особливостей запропонованого методу ущільнення ґрунту на базі побудови його моделі, яка б досить вірогідно відображала стан основи як у стадії ущільнення так і у стадії зведення і експлуатації фундаментів;
- впровадження розробленого методу ущільнення ґрунту й принципів розрахунку параметрів ущільненої основи в проектну практику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Підсилення основ фундаментів тисками ущільнення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок