Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міжнародно-правовий захист права людини на приватність персоніфікованої інформації

Міжнародно-правовий захист права людини на приватність персоніфікованої інформації

Назва:
Міжнародно-правовий захист права людини на приватність персоніфікованої інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,33 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПАЗЮК АНДРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 342.721
Міжнародно-правовий захист права людини
на приватність персоніфікованої інформації
Спеціальність: 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
Задорожній Олександр Вікторович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри міжнародного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Денисов Володимир Наумович,
завідувач відділом міжнародного права та порівняльного
правознавства Інституту держави і права
імені В.М. Корецького НАН України,
кандидат юридичних наук, доцент
Мацко Анатолій Степанович,
завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного
правознавства Інституту права імені князя Володимира
Великого Міжрегіональної академії управління персоналом
Провідна установа – Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “16” лютого 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради 26.001.10 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розіслано “12” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В. Бурлай
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Значний прогрес у розвитку засобів автоматизованої обробки даних у двадцятому столітті і пов’язане з ним збільшення обсягів і напрямків використання персоніфікованої інформації у різних сферах суспільного життя, її передача через кордони новітніми комунікаційними засобами викликає необхідність належного правового регулювання відносин з використання персоніфікованої інформації як для забезпечення прав і свобод людини, так і ефективної реалізації правомірних інтересів інших осіб і держави. На даний момент часу гостро відчувається потреба в науковому узагальнені чинних норм міжнародного і національного права, здобутків правової думки у цій галузі з метою визначення основних елементів і особливостей міжнародно-правового захисту права людини на приватність персоніфікованої інформації.
Комплексне дослідження проблеми міжнародно-правового регулювання відносин, що виникають у зв’язку з обробкою (збиранням, зберіганням, використанням, поширенням) персоніфікованої інформації, є необхідним також для запровадження адекватного правового механізму в правову систему України, який гарантував би правомірне поводження з персоніфікованою інформацією, без чого неможливо забезпечити ефективну реалізацію гарантованого статтею 31 Конституції України права громадян на таємницю листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також проголошеного у статті 32 Конституції України права на невтручання у приватне і сімейне життя.
З іншого боку, невідповідність національних правових положень у цій галузі міжнародно-правовим стандартам загрожує застосуванням обмежень на передачу персоніфікованої інформації громадян інших країн до України, а це матиме негативні політичні й економічні наслідки для держави і вітчизняних суб’єктів господарювання, створюватиме перешкоди для міжнародного співробітництва у багатьох сферах (зокрема, в питаннях боротьби із злочинністю), де відбувається міжнародний обмін персоніфікованою інформацією.
Актуальність теми дослідження обумовлюється також недостатнім ступенем її наукової розробки в доктрині міжнародного права. В українській науці доволі активно розвивається теорія міжнародно-правового захисту прав людини, досліджуються питання реформування правової системи України у відповідності з міжнародно-правовими стандартами, зокрема, в працях М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Міжнародно-правовий захист права людини на приватність персоніфікованої інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок