Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЛЕНОСНІ ФОРМАЦІЇ Дніпровсько-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ І ПЕРСПЕКТИВИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ.

СОЛЕНОСНІ ФОРМАЦІЇ Дніпровсько-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ І ПЕРСПЕКТИВИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ.

Назва:
СОЛЕНОСНІ ФОРМАЦІЇ Дніпровсько-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ І ПЕРСПЕКТИВИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,07 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Інститут геологічних наук НАН України
Данишурка Наталія Анатоліївна
УДК 553.63:(621.039.75:658.567.5)](477)
СОЛЕНОСНІ ФОРМАЦІЇ Дніпровсько-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ І ПЕРСПЕКТИВИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ.
04.00.21-літологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Київ – 2003


Дисертація є рукопис
Робота виконана в Інституті геологічних наук Національної академії наук України (ІГН НАНУ)
Науковий керівник: | - Доктор геолого-мінералогічних наук, професор Хрущов Дмитро Павлович, Інститут геологічних наук НАН України, Київ
Офіційні опоненти: | - Доктор геолого-мінералогічних наук Шульга Віталій Федорович, Інститут геологічних наук НАН України, головний науковий співробітник
- Кандидат геолого-мінералогічних наук Маничев В’ячеслав Йосипович, Інститут геохімії навколишнього середовища НАН та МНС України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: | - Відділення морської геології і осадового рудоутворення центрального науково-природознавчого музею НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “2” жовтня 2003 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.162.04 в Інституті геологічних наук НАН України за адресою: Україна, 01601, м. Київ, вул. О. Гончара 55б.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту геологічних наук НАН України (Україна, 01601, м. Київ, вул. О. Гончара 55б)
Автореферат розісланий 29 серпня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат геолого-мінералогічних наук |
Компанець Г.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Соляні товщі є сприятливим середовищем для будівництва і використання підземних споруд різного цільового призначення – сховищ для зберігання енергетичної сировини (нафти, нафтопродуктів, вуглеводневих газів), стиснених і зріджених газів, хімічних продуктів, а також для видалення радіоактивних і токсичних відходів.
Актуальність будівництва підземних сховищ набуває особливої гостроти в Україні у зв’язку з необхідністю вирішення проблеми видалення величезних накопичень радіоактивних відходів, що утворились в результаті багаторічного функціонування атомної енергетичної галузі і при аварії на ЧАЕС, а також токсичних відходів, що виникли внаслідок десятиріч діяльності підприємств хімічної, металургійної, гірничодобувної, машинобудівної галузей промисловості, агропромислового комплексу і побутової сфери. Потреба створення державних запасів енергетичної сировини та сталого розвитку нафтопереробної, нафтохімічної, газової, хімічної і енергетичної галузей індустрії також зумовлює необхідність заснування мережі підземних сховищ і ємкостей різного призначення.
Вибір геологічних об’єктів, ділянок і інтервалів соляних товщ для розміщення підземних споруд у зв’язку з їх відповідними технічними умовами повинен забезпечувати довгочасову стійкість та ізолюючу здатність цих споруд, які визначаються фізико-механічними властивостями порід вміщуючого соляного масиву. Оскільки останні знаходяться у прямому зв’язку з літологічними характеристиками порід соляних масивів, науково обґрунтований вибір геологічного середовища будівництва повинен здійснюватись на основі цільового дослідження речовинного складу і структурно-текстурних особливостей вміщуючих соляних товщ за спеціальною методологією, що, власне, і складає зміст поданої роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибір напрямку досліджень пов’язаний з держбюджетними темами Інституту геологічних наук НАН України: “Дослідження геологічних умов ізоляції радіоактивних і токсичних відходів” (реєстраційний номер 0198U003816), “Вплив літолого-петрографічних характеристик порід на ізоляційні властивості геологічного середовища (при створенні сховищ і резервуарів різноцільового призначення)” (реєстраційний номер 0102U003889). Дисертаційна робота включає також деякі результати госпдоговірної теми “Вибір геологічних структур і площ, сприятливих для ізоляції радіоактивних відходів в соленосних формаціях України” (реєстраційний номер 0199U003063).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: СОЛЕНОСНІ ФОРМАЦІЇ Дніпровсько-ДОНЕЦЬКОЇ ЗАПАДИНИ І ПЕРСПЕКТИВИ ЇХ ВИКОРИСТАННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ПІДЗЕМНИХ СХОВИЩ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок