Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ БІОЛОГІЧНО ОЧИЩЕНИХ СТІЧНИХ ВОД У СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ВИКОРИСТАННЯ БІОЛОГІЧНО ОЧИЩЕНИХ СТІЧНИХ ВОД У СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ БІОЛОГІЧНО ОЧИЩЕНИХ СТІЧНИХ ВОД У СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,10 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
РОЖКОВ ВІТАЛІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 628.175.35
ВИКОРИСТАННЯ БІОЛОГІЧНО ОЧИЩЕНИХ СТІЧНИХ ВОД У СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ
05.23.04. – водопостачання, каналізація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донбаській національній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
НЕЗДОЙМІНОВ ВІКТОР ІВАНОВИЧ,
завідувач кафедри “Водопостачання,
водовідведення та охорона водних
ресурсів” Донбаської національної академії будівництва і архітектури.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ВИСОЦЬКИЙ СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ,
завідувач кафедри “Екології та безпеки життєдіяльності” Горлівського автодорожнього інституту Донецького національного технічного університету.
кандидат технічних наук, доцент
СИРОВАТСЬКИЙ ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ,
доцент кафедри “Водопостачання, каналізації і гідравліки” Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.
Захист дисертації відбудеться “ 9 ” квітня 2008р о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “ 28 ” лютого 2008р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради к.т.н., професор М.І. Колотило


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Водне господарство промислових підприємств України на сьогодні є найперспективнішим для наукових досліджень як в галузі захисту навколишнього середовища, так і у області збереження матеріальних ресурсів. Комплексне вирішення цих двох задач відповідає технологіям безстічного водопостачання підприємств і переведенню технологічних циклів виробництва в режим замкненого водопостачання. Серед промислових водоспоживачів найбільш водоємним є металургійний комплекс України, у якому коксохімічне виробництво (КХВ) охоплює значний сектор. Тому розробка ефективних методів щодо створення безстічних технологій у цій галузі дуже актуальна.
Системи оборотного охолоджуючого водопостачання є одним з найбільших споживачів води в промисловості. Зниження кількості природної води, споживаної на підживлення оборотних систем, можливе за рахунок повторного використання різних категорій очищених стічних вод підприємства. Щоб уникнути таких негативних процесів як накипоутворення, корозія і біологічні обростання, у цьому випадку необхідна детальна оцінка й прогнозування режимів роботи оборотних систем. Усі ці чинники погіршують роботу не лише систем оборотного водопостачання, але й усього виробничого циклу, через простої на чищення, заміну устаткування, погіршення параметрів теплопередачі між охолоджуючим агентом і продуктом та ін.
Викладене положення свідчить про актуальність і необхідність розв'язання задач, пов'язаних з повторним використанням стічних вод і зменшенням скиду стічних вод коксохімічного виробництва в каналізаційну мережу й водні об'єкти.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у рамках Державної бюджетної тематики Д-2-07-06 "Ефективні технології очищення стічних вод коксохімічного виробництва з використанням в оборотних системах водопостачання" (№ держреєстрації 0060002953) відповідно до пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки до 2010 р., визначених в законі України "Охорона навколишнього середовища і природи".
Мета і задачі досліджень. Метою дисертаційної роботи є наукове обґрунтування й розробка технологій щодо використання біологічно очищених стічних вод коксохімічного виробництва для підживлення систем оборотного охолоджуючого водопостачання.
Поставлена в роботі мета досягається розв'язанням таких задач:
- дослідити водний баланс коксохімічних підприємств з оцінкою можливості повторного використання різних стічних вод для підживлення систем оборотного водопостачання;
- вивчити стан питання щодо кондиціювання стічних вод, які використовуються для підживлення систем оборотного водопостачання;
- визначити гідродинамічні параметри роботи споруд підготовки води для подальшого використання в системах оборотного водопостачання;
- визначити вплив біологічно очищених стічних вод (БОСВ) на роботу систем оборотного водопостачання;
- розробити рекомендації щодо використання біологічно очищених стічних вод у системах оборотного водопостачання КХВ;
- оцінити економічну ефективність використання БОСВ у системах оборотного водопостачання коксохімічних підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ БІОЛОГІЧНО ОЧИЩЕНИХ СТІЧНИХ ВОД У СИСТЕМАХ ОБОРОТНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ КОКСОХІМІЧНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок