Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фактори формування зовнішньополітичного курсу США (1918 – 1941 рр.). Західноєвропейський вектор

Фактори формування зовнішньополітичного курсу США (1918 – 1941 рр.). Західноєвропейський вектор

Назва:
Фактори формування зовнішньополітичного курсу США (1918 – 1941 рр.). Західноєвропейський вектор
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ужгородський національний університет
Жиленко Руслан В’ячеславович
УДК 973. 091. 6
Фактори формування зовнішньополітичного курсу США (1918 – 1941 рр.). Західноєвропейський вектор
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Ужгород–2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі нової і новітньої історії та історіографії історичного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор історичних наук, професор
ПАВЛЕНКО Григорій Васильович
історичний факультет Ужгородського національного університету,
завідувач кафедри нової і новітньої історії та історіографії
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор
ГОНЧАР Борис Михайлович
історичний факультет Київського національного університету імені
Тараса Шевченка, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн
доктор історичних наук, професор
ФІСАНОВ Володимир Петрович
iсторичний факультет Чернівецького національного університету
імені Юрія Федьковича, професор кафедри всесвітньої історії та
міжнародних відносин
Провідна установа:
Інститут історії України НАН України, відділ всесвітньої історії та
міжнародних відносин
 
Захист відбудеться “21” вересня 2001 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 61.051.04. Ужгородського національного університету за адресою м. Ужгород, вул. Університетська, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці
Ужгородського національного університету за адресою: м. Ужгород, вул. Капітульна, 6.
Автореферат розісланий “25” липня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук І.М.Ліхтей
1
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Вчені багатьох країн світу справедливо визначають період між двома світовими війнами як переломний у процесі визначення основних зовнішньополітичних доктрин Сполученими Штатами Америки і їх практичної реалізації. Не піддається сумніву і той факт, що саме західноєвропейський напрямок зовнішньої політики США відіграв ключову роль у формуванні всієї стратегії поведінки країни на міжнародній арені. Однак, розбіжності та певна односторонність методів історичного дослідження, які використовувалися як радянськими, так і американськими вченими поряд з традицією крайньої ідеологізації історії Сполучених Штатів в умовах повоєнного протистояння і “холодної війни” залишили свій негативний відбиток. Ці причини і стали головною перешкодою на шляху об’єктивного вивчення і висвітлення глибинних процесів, які відбувалися як в різних сферах життя американського суспільства, так і на міжнародній арені, і визначали західноєвропейську політику країни протягом 1918 – 1941 рр.
Протягом останнього десятиріччя відбу-вається процес переосмислення багатьох положень як в амери-канській, так і в пострадянській історіографії. Для історичної науки країн колишнього СРСР, яка знаходиться в стані методологіч-ної кризи, характерними є не стільки великі монографічні дослідження, скільки публікація джерел, які пролили б світло на білі плями в міжнародних відносинах. Американськими вченими ставиться питання про використання істориками досягнень інших наукових дисциплін, відхід від націоналізму в історичних дослідженнях, висвітлення таких факторів формування зовнішньої політики, як релігія, раси, етнічні групи, рух за мир, боротьба політичних партій, культурний рівень.
В дисертаційному дослідженні робиться спроба комплексного розгляду проблеми формування європейського зовнішньополітичного курсу США. Враховуючи вплив на останній таких факторів як економічний і соціальний розвиток американського суспільства, міжнародні умови, автор намагається використати досягнення як американських, так і вітчизняних вчених.
Таким чином, актуальність даної проблеми очевидна з огляду як на відсутність досліджень в галузі американістики протягом останніх років в нашій країні (за одиничними винятками) і слабку методологічну базу вітчизняної американістики, так і по причині посилення дискусії про ізоляціонізм в вищих колах американської політичної еліти останніми роками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Фактори формування зовнішньополітичного курсу США (1918 – 1941 рр.). Західноєвропейський вектор

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок